ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
US Open

New York neklapl. Veselý na turnaji nepřešel 1. kolo

Velikost textu:

New York – Po prvním kole se s US Open rozloučil Jiří Veselý. Český hráč v New Yorku nestačil na Chorvata Bornu Čoriče. Veselý prohrál ve třech setech 6:7, 6:7 a 2:6.

Jiří Veselý
Jiří Veselý

Veselý po utkání označil za rozhodující svůj slabší servis. "Což je smutný. Servis v poslední době není to, co bych si představoval, především to moc neletí. Dřív jsem si servisem daleko víc pomáhal, měl jsem víc přímých bodů a pro soupeře jsem býval daleko nebezpečnější. Když ale servis nefunguje, tak těžko s takovými borci můžu vyhrávat," konstatoval.

V prvním setu Veselý prohrával v tie-breaku už 0:5, pak sice srovnal, ale další dva míče ztratil. I druhý set dospěl do zkrácené hry a český hráč opět více chyboval. "V prvních dvou setech jsem byl, neříkám lepší, ale měl jsem tam víc rozehraných gamů. Určitě šance jít do útoku a zatlačit ho. Párkrát zahrál dobře on, párkrát jsem udělal chybu, ale určitě prvních dvou setů můžu litovat," řekl Veselý.

Na úvod třetího setu vzal Čoričovi servis, o výhodu ale vzápětí přišel a ve zbytku sady už dominoval soupeř. "I když jsem ho brejkl, tak on si zvykl na to moje podání, které nebylo nebezpečné, začal mi to returnovat dlouhé pod nohy a přebral kontrolu. Mohl si dovolit do toho víc jít, protože vedl," uvedl český hráč. Zápas ztratil za dvě a půl hodiny.

Dvouhra - 1. kolo:

Čorič (Chorv.) - Veselý (ČR) 7:6 (7:5), 7:6 (7:2), 6:2.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.