ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Kvitová: Po tom zážitku, co se mi stal, už nikdy nebudu normální hráčka

Velikost textu:

New York - První kola ano, ale co ta druhá? Ta Petře Kvitové letos nejdou. Po návratu po ošklivém zranění prstů levé ruky, což jí způsobil dosud neznámý lupič nožem v jejím bytě, vyhrála úvodní zápasy na French Open, ve Wimbledonu i nyní na US Open. Teď už chce přejít i přes druhé kolo.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"První kola jsou hrozně nepříjemná a nevím, co od sebe čekat. Teď se mi to daří nějak dotáhnout. To je za poslední léta bonus. Jsem ráda, že jsem se zlepšila," řekla Kvitová poté, co dvakrát 7:5 porazila Jelenu Jankovičovou ze Srbska.  

Před cestou do New Yorku dvojnásobné vítězce Wimbledonu nevyšel turnaj v New Havenu, proto si ulevila, že má vstup do US Open zdárně za sebou. "Zápas nebyl jednoduchý. Jelena je bývalá světová jednička, nikdy pro mě nebyla lehkou soupeřkou. Sice ji trápí zranění, ale pořád hraje nepříjemně. V důležitých chvílích zaváhala a já jsem naštěstí zabrala. I proto se výsledek naklonil na mou stranu," řekla.  

Po uzdravení hraje osmý turnaj a před US Open dokázala na první výhru navázat jen v Birminghamu, kde nakonec turnaj i vyhrála. "Druhá kola jsou horší. Chtěla bych to už zlomit, ale letos to ani tolik nepočítám," řekla Kvitová.  

přehrát video
Petra Kvitová na US Open postoupila do druhého kola

Ve Flushing Meadows se nyní střetne s Alizé Cornetovou. S Francouzkou se utkaly jednou a před pěti lety právě ve 2. kole US Open vyhrála Češka. "Má nebezpečný bekhend, liftuje z forhendu, ale zatím na zápas nemyslím," řekla Kvitová.  

Za poslední tři roky se kdysi neoblíbené US Open změnilo ve výsledkově nejlepší grandslam Kvitové. "To je docela paradox. Je pravda, že New York už mi tolik nevadí. Možná si na něj zvykám. Nacházím si svou cestu, daří se mi zůstávat víc v klidu. Netrávím v areálu zbytečný čas. Odjedu, jakmile můžu," řekla.  

Je stále vděčná, že po hrůzostrašném zážitku z přepadení a následné operaci všech pěti pořezaných prstů levé ruky vůbec hraje tenis. Snaží znovu cítit jako "normální" hráčka. "Jsem zajetá v normálu. Objíždím turnaje a už je to lepší než na začátku, kdy jsem nevěděla, co bude," řekla a hned dodala: "Já už asi nikdy nebudu normální hráčka kvůli zážitku, který se mi stal."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.