ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Plíškovou čeká i na US Open hra o trůn pro jedničku, šanci sesadit ji má sedm hráček

Velikost textu:

New York – Boj o udržení postu světové jedničky čeká na Karolínu Plíškovou i na blížícím se US Open. Vystřídat ji na trůnu pro nejvýše postavenou ženu v žebříčku WTA má teoreticky šanci hned sedm tenistek. Česká tenistka má naději na uhájení pozice pouze v případě, že v New Yorku zopakuje minimálně loňský postup do finále.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Plíškovou mohou na prvním místě vystřídat Rumunka Simona Halepová, Španělka Garbiňe Muguruzaová, Ukrajinka Elina Svitolinová, Dánka Caroline Wozniacká, Britka Johanna Kontaová, Ruska Světlana Kuzněcovová a Venus Williamsová z USA.

Karolína Plíšková vstoupí do závěrečného grandslamu sezony s náskokem pouhých pěti bodů před Halepovou. V New Yorku obhajuje 1300 bodů za loňské finále a šanci první příčku udržet jí dá jen další účast ve finále, ale nemusí jí stačit ani premiérový zisk grandslamového titulu. Pokud by hrála finále s Halepovou, měla by Rumunka bez ohledu na výsledek více bodů a poprvé v kariéře by se dostala do čela.

Zajímavá situace by nastala, kdyby Plíšková ve finále porazila letošní vítězku Wimbledonu Muguruzaovou. Obě hráčky by totiž měly stejně bodů.

V nejlepší pozici je Halepová, která nemusí na US Open vyhrát ani zápas a může být první. K tomu potřebuje, aby Muguruzaová vypadla před osmifinále, Svitolinová před semifinále, Plíšková před finále a ostatní adeptky nezískaly trofej.

Nejmenší šanci má Venus Williamsová. Dvojnásobná vítězka turnaje by v New Yorku musela přidat třetí vavřín a navíc doufat, že Halepová vypadne v 1. kole a ostatní adeptky brzy skončí, aby se stala po patnácti letech znovu jedničkou.

Hájit první místo ve čtyřhře bude Lucie Šafářová. Jistotu bude mít, pokud s Barborou Strýcovou postoupí do finále. Před Šafářovou se mohou dostat Rusky Jelena Vesninová a Jekatěrina Makarovová, ale musí postoupit do boje o titul. Švýcarka Martina Hingisová českou tenistku předstihne jen v případě, že zvítězí a Šafářová skončí před osmifinále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.