ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kvitová se po triumfu v Birminghamu odhlásila z generálky na Wimbledon

Velikost textu:
aktualizováno 26. 6. 2017 20:15

Eastbourne (Británie) - Vítězka turnaje v Birminghamu Petra Kvitová se tento týden neukáže na trávě v Eastbourne. Důvodem absence světové dvanáctky je podle WTA problém s břišním svalem.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Sedmadvacetiletá Kvitová v neděli při druhém turnajovém startu po zranění ruky vyhrála na trávě v Birminghamu a slavila 20. triumf na okruhu WTA.

Po finále se však cítila unavená psychicky i fyzicky a nevěděla, jestli bude schopna v Eastbourne nastoupit. V pondělí prozradila, že má problémy s břišním svalem. "Doufám, že to není nic vážného, ale jedno místo obzvlášť cítím. Doufám, že to bude za pár dní dobré," uvedla Kvitová.

Několik dní vynechá trénink a bude se léčit. "Jsem zklamaná, že nemohu hrát. Je to skvělý turnaj. Jednou jsem tady hrála finále a vždycky to pro mě byla skvělá příprava před Wimbledonem," doplnila česká hráčka, která měla být přímo nasazena do druhého kola. V pavouku ji nahradila Bulharka Cvetana Pironkovová.

Přes odstoupení z Eastbourne by Kvitová nejspíše neměla chybět ve Wimbledonu. A po vítězství v Birminghamu bude považována za jednu z favoritek. "Opravdu je mi jedno, kdo bude favoritkou ve Wimbledonu. Nechci se takovými úvahami zaměstnávat. Hlavně chci mít čistou hlavu, a aby mě tenis pořád bavil," řekla s nadhledem.

Vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 je nyní vděčná za každý trénink a zápas, který může absolvovat. "A abych se stresovala cíli a rankingem, to mně teď za to určitě nestojí. Ráda bych si to udržela, co to půjde," zakončila Kvitová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.