ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Roddick odstoupil z Turnaje mistrů, hrát bude Štěpánek

Velikost textu:

Šanghaj - Český tenista Radek Štěpánek si zahraje na Turnaji mistrů. Z pozice prvního náhradníka dostal šanci po odstoupení Američana Andyho Roddicka, který kvůli zranění pravého kotníku nenastoupí k dnešnímu utkání s Rogerem Federerem ze Švýcarska. Se světovou dvojkou a obhájcem titulu se odpoledne utká Štěpánek.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Andy Roddick zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Roddick se zranil při úterním tréninku. "Nemohu rychle zastavit a rozběhnout se. Byl by to opravdu těžký úkol snažit se porazit Rogera, když se nemůžu moc pohybovat," řekl Roddick. V pondělí vstoupil do Turnaje mistrů porážkou 4:6, 6:1 a 1:6 s finalistou US Open Andym Murraym z Británie. 

Roddickovo zranění poslalo do hry českého daviscupového reprezentanta, který se do Šanghaje dostal jako náhradník z 26. místa v žebříčku Champions Race, protože lépe postavení tenisté účast odmítli. Štěpánek si na Turnaji mistrů zahraje minimálně dva zápasy a má šanci postoupit z Červené skupiny do semifinále. K tomu musí vyhrát oba zápasy a zároveň nesmí více než jeden z dalších účastníků této skupiny nasbírat dvě vítězství. 

Federera porazil Štěpánek na jaře na turnaji v Římě, ale pak s ním prohrál na olympiádě i na Masters v Madridu. Švýcarský tenista, který odstoupil z nedávného podniku v Paříži kvůli bolestem zad, se bude proti českému hráči snažit napravit špatný vstup do Turnaje mistrů. V prvním zápase podlehl Francouzi Gillesu Simonovi. 

V pátek Štěpánka čeká Simon, kterého v dosud jediném vzájemném zápase na letošním Roland Garros hladce porazil. 

Za účast na lukrativním podniku si osmadvacetiletý Štěpánek vydělá 100 000 dolarů, každé vítězství by mu vyneslo dalších 100 000. Český tenista si na Turnaji mistrů zahrál naposledy v roce 2002, kdy se na závěrečný podnik sezony kvalifikoval Jiří Novák. Roli prvního náhradníka plnil před dvěma lety Tomáš Berdych, který se však do hry nedostal.

Roger Federer
Roger Federer
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.