ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Vondroušová: Po finále jsme se s rodiči vraceli autem asi sedm hodin

Velikost textu:

Tampa (USA)/Praha – Markéta Vondroušová má za sebou zatím nejskvělejší momenty své kariéry. Překvapivá vítězka z Bielu k nim ale brzy může přidat další – je totiž součástí českého výběru pro semifinále Fed Cupu. Zda se v některém ze zápasů sedmnáctiletá hráčka objeví, to sama netuší, a tak se zatím snaží aklimatizovat po daleké cestě.

Markéta Vondroušová s trofejí za triumf ve švýcarském Bielu
Markéta Vondroušová s trofejí za triumf ve švýcarském Bielu

Vondroušová jela z Bielu s rodiči a trenérem autem zpět do Prahy. "Asi sedm hodin. Přijeli jsme ve tři ráno a v osm jsem vstávala a jela na letiště," popsala svůj nabitý program. V letadle cestou do Ameriky nedokázala usnout. "Takže na mě padla únava, ale tady jsem spala dobře a jsem v pohodě," uvedla.

Vstávala v půl deváté ráno a rychle se na Floridě rozkoukala. Loni zde startovala na menším turnaji kategorie ITF. "Ale hrálo se na jiných kurtech trošku víc vzadu. Tady jsem nebyla, je to tady krásný," řekla.

S odstupem pár dnů od šokujícího titulu měla především radost ze své hry. "Od kvalifikace jsem se pořád zlepšovala a samotnou mě překvapilo, jak jsem hrála," sdělila hráčka, která poprvé prožívá velký mediální zájem o svoji osobu. "Po finále to bylo docela náročný, ale teď už dobré."

přehrát video
Vondroušová získala v Bielu premiérový titul WTA

Potěšilo ji množství blahopřání, která dostala. Hodně lidí gratulovalo celé její rodině. "Jsem ráda, že mě lidi podporují. Je to super," pochvaluje si. Doufá, že zvládne i tlak, na který si bude muset jako vycházející hvězda zvykat. "Teďka jsem hrála dobře, tak snad to půjde takhle dál," řekla Vondroušová.

Ve fedcupovém družstvu, které obhajuje vítězství v soutěži, je poprvé. Na pokoji bydlí s Denisou Allertovou, od níž může získat informace o fungování týmu. Vondroušová doufá, že dostane šanci na kurtu. "Určitě bych si ráda zahrála. Uvidíme, jak to pan kapitán rozhodne," uvedla. Nominaci do dvouher oznámí Petr Pála v pátek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.