Dohráno

Veselý vyřadil v Marrákéši turnajovou čtyřku Mischu Zvereva

Marrákéš ‒ Jiří Veselý si na antukovém turnaji v Marrákéši zahraje čtvrtfinále po vítězství nad čtvrtým nasazeným Němcem Mischou Zverevem 6:4, 6:4. V Maroku český tenista obhajuje loňské semifinále, před rokem po startu Marrákéši následně na Masters v Monte Carlu vyřadil srbskou hvězdu Novaka Djokoviče.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

Třiadvacetiletý Veselý rozhodl první set se Zverevem brejkem ve třetím gamu. Druhý set nabídl hned tři brejky, ale český tenista si ztracené podání vzal hned zpátky, dostal se do vedení 4:3 a výhodu už nepustil. Při vlastním servisu proměnil třetí mečbol.

Soupeřem českého tenisty v boji o postup do jeho prvního letošního semifinále bude turnajová pětka Paolo Lorenzi z Itálie, který si až po boji poradil s krajanem Gianluigim Quinzim. S 37. hráčem světa Veselý vyhrál obě dosavadní utkání.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Marrákéši

Dvouhra - 2. kolo: Veselý (ČR) - M. Zverev (4-Něm.) 6:4, 6:4, Paire (6-Fr.) - Albot (Mold.) 6:2, 6:2.