ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Důležité je zúčastnit se. Almagro skrečoval v Melbourne už po čtyřech gamech

Velikost textu:

Melbourne - Další munici kritikům způsobu odměňování v úvodních kolech grandslamů dodal Nicolás Almagro. Španělský tenista skrečoval zápas s Francouzem Jérémym Chardym za stavu 0:4 po 23 minutách a musel se bránit nařčení, že si přijel na Australian Open pouze pro prémii za první kolo. Almagro měl v poslední době potíže s lýtkem, ale přesto se rozhodl nastoupit.

Nicolás Almagro
Nicolás Almagro

Z Melbourne si jednatřicetiletý tenista odvezl 50 tisíc australských dolarů (asi 950 tisíc korun). Odmítl ale, že jeho motivací byly peníze.

"Šel jsem na kurt, protože jsem si myslel, že můžu hrát. Byl jsem v elitní desítce (žebříčku), vydělal jsem více než deset milionů. Nehrál jsem pro 50 tisíc, to nebyl ten důvod," řekl 42. hráč světa.

Čtvrtfinalista Australian Open z roku 2013 byl s poraněným lýtkem minulý týden na magnetické rezonanci. Při tréninku před grandslamem prý potíže neměl.

"Zranění jsem necítil. Ale výsledek rezonance nebyl dobrý. Tak to je. Dnes jsem na kurtu znovu problém pocítil. Nemohl jsem hrát a musel vzdát," uvedl.

Jediný set v Melbourne odehrál Ital Luca Vanni, než zápas s Tomášem Berdychem skrečoval za stavu 1:6 poté, co si nechal ošetřit pravou nohu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.