ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

České barvy bude v exhibiční lize IPTL hájit pouze Berdych

Velikost textu:

Praha – V letošním ročníku asijské International Premier Tennis League (IPTL) se z českých tenistů představí jen Tomáš Berdych. Soutěž, kterou budou hrát už třetím rokem současné i bývalé hvězdy, začne v pátek. Loni slavila titul Karolína Plíšková v celku Singapore Slammers. Letos ovšem nabídku nevyužila a pod vedením nového kouče Davida Kotyzy bude trénovat doma. 

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Berdych je stejně jako před rokem členem výběru Royals ze Spojených arabských emirátů. Spolu s ním jsou v sestavě například Srbka Ana Ivanovičová, Švýcarka Martina Hingisová a Kanaďan Daniel Nestor. Pro rodáka z Valašského Meziříčí je však důležitá zejména účast Chorvata Gorana Ivaniševiče, od podzimu nového kouče české jedničky.

Ze světových hvězd jsou v netradiční soutěži s upravenými pravidly například uzdravený Švýcar Roger Federer, Serena Williamsová z USA, Japonec Kei Nišikori nebo Australan Nick Kyrgios. Poprvé si ji vyzkouší třeba Kanaďanka Eugenie Bouchardová či Srbka Jelena Jankovičová.

Čtyři družstva budou spolu měřit síly postupně v Tokiu, Singapuru a v Hajdarábádu, kde nejlepší dvojici z dlouhodobé části čeká 11. prosince finálový duel.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.