ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Tenisová výměna trenérů: Kvitovou povede Vaněk, Plíškovou Kotyza

Velikost textu:
aktualizováno 1. 12. 2016 11:04

Praha – Dvě nejlepší české tenistky už mají nové trenéry. Světová šestka Karolína Plíšková angažovala Davida Kotyzu, bývalého kouče Petry Kvitové. Dvojnásobnou vítězku Wimbledonu Kvitovou naopak povede Jiří Vaněk, který se v půlce listopadu rozešel s letošní finalistkou US Open Plíškovou. Informaci potvrdil mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Petra Kvitová a Karolína Plíšková
Petra Kvitová a Karolína Plíšková

Kvitová ukončila spolupráci s Kotyzou po letošním Australian Open po sedmi letech, Plíšková a Vaněk se dohodli na rozchodu po dvou a půl letech. "Těším se na změnu a věřím, že mi David pomůže posunout se ještě výš," uvedla Karolína Plíšková. "Nabídka od Káji mě potěšila. Zároveň ji beru jako závazek, aby sezona 2016 nebyla její nejúspěšnější," řekl Kotyza.

Plíšková trénovala pod Vaňkem od předloňského Wimbledonu. Od té doby získala pět turnajových titulů a osmkrát hrála finále včetně zářijového US Open. Po něm byla chvilku i světovou pětkou a v říjnu si poprvé zahrála Turnaj mistryň.

přehrát video
Trenérská rošáda: Plíškové se ujal Kotyza, Kvitovou povede Vaněk

Poté pomohla českému týmu získat fedcupový hattrick. Kvitová, aktuálně 11. hráčka žebříčku WTA, byla po rozchodu s Kotyzou chvilku bez kouče a následně s Františkem Čermákem, s nímž skončila po US Open.

Po špatné první půlce roku získala olympijský bronz v Riu a vyhrála turnaje ve Wu-chanu a Elite Trophy v Ču-chaji. Bývalá světová dvojka si chtěla trenéra najít do konce roku a využila toho, že byl Vaněk najednou volný. "Pracovat s Jirkou začneme ve druhé polovině prosince. Jsem ráda, že celou přípravu na sezonu absolvuji s novým trenérem," řekla Kvitová.

Karolína Plíšková s trenérem Jiřím Vaňkem
Karolína Plíšková s trenérem Jiřím Vaňkem

Bývalý 74. hráč žebříčku dvouhry ATP Vaněk bere spojení s Kvitovou, hrající na rozdíl od Karolíny Plíškové levou rukou, jako další příležitost. "Práce s Petrou bude hodně zajímavá. Je to hráčka, která patří do první světové desítky," řekl osmatřicetiletý Vaněk. A vrátil se ještě ke konci s Plíškovou. "Není to tak, že se mnou ukončila spolupráci Kája. A v žádném případně důvodem konce naší spolupráce nebyla neshoda na financích," uvedl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.