ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Z turnaje Masters v Paříži odstoupili dva nejlepší tenisté světa

Velikost textu:
aktualizováno 31. 10. 2008 18:38

Paříž - První hráč světového žebříčku Rafael Nadal nedohrál kvůli zranění pravého kolena dnešní čtvrtfinále turnaje v Paříži s Rusem Nikolajem Davyděnkem. Během prvního setu se nechal ošetřovat a, když úvodní sadu prohrál 1:6, marný boj vzdal. Potíže se zády vyřadily i druhého nejlepšího tenistu světa Rogera Federera. Sedmadvacetiletý švýcarský borec měl dnes nastoupit do čtvrtfinálového duelu s Jamesem Blakem. Odstoupil však z turnaje krátce před začátkem zápasu.

Tenista Roger Federer
Tenista Roger Federer

Koleno Nadala trápilo od čtvrtka a ráno se prý probudil s velkou bolestí. Sice nastoupil na kurt, ale trápil se. "Když jsem se o to koleno opřel, cítil jsem ostrou bolest," řekl novinářům na tiskové konferenci. Připustil, že se obává, jestli se stihne uzdravit do Turnaje mistrů, který v Šanghaji začne 9. listopadu. "Snad to bude v pořádku, ale nevím," dodal.  

"Kvůli ztuhlým zádům jsem se rozhodl nenastoupit k večernímu zápasu," uvedl zase na svých internetových stránkách Federer. Potíže prý měl už několik dní a ráno zjistil, že večerní léčba nezabrala. "Z preventivních důvodů a také kvůli tomu, že bych nebyl schopen hrát na sto procent, jsem bohužel musel učinit těžké rozhodnutí nehrát," dodal.

Federer se odstoupením připravil o poslední možnost vyhrát svůj první letošní podnik série Masters. Rok tak zakončí bez jediného vítězství na turnajích této elitní kategorie, což se mu nestalo od roku 2003.

Blake díky Švýcarovu odstoupení prošel bez boje do semifinále. Soupeřem jedenáctého nasazeného Američana bude vítěz utkání mezi turnajovou sedmičkou Andym Roddickem a domácím Jo-Wilfriedem Tsongou.

Davyděnko se v semifinále utká s Argentincem Davidem Nalbandianem, který ve dvou setech porazil finalistu US Open Andyho Murrayho z Británie. Nalbandian tak má stále šanci obhájit loňský triumf a zajistit si na poslední chvíli účast na Turnaji mistrů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.