ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Berdych po porážce v Paříži změní trenéra

Velikost textu:

Praha - Český tenista Tomáš Berdych zakončil letoční sezonu porážkou s Rusem Nikolajem Davyděnkem na turnaji v Paříži. Po tomto neslavném utkání změnil trenéra. Místo Jaroslava Navrátila bude aktuálně dvaadvacátého hráče světa trénovat Tomáš Krupa, který donedávna vedl jiného českého daviscupového reprezentanta Radka Štěpánka.

Český tenista Tomáš Berdych
Český tenista Tomáš Berdych

Důvodem změny je, že dosavadní Berdychův kouč přijal nabídku na funkci šéftrenéra prostějovského klubu TK Agrofert. "Proto jsem se na funkci osobního trenéra dohodl s volným Tomášem Krupou. Kromě něj chci v nejužším týmu dále spolupracovat s fyzioterapeutem Martinem Janouškem a kondičním trenérem Davidem Vydrou," vysvětlil Berdych, kterého nyní čeká dovolená.

Zatímco loni do poslední chvíle bojoval o účast na Turnaji mistrů, letos také vinou zdravotní absence kvůli dubnovému zranění kotníku vypadl z elitní dvacítky. "Příští rok bude úplně nový díky novému systému turnajů, všechno bude jiné. Doufám, že to půjde opět nahoru," řekl bezprostředně po zápase s Davyděnkem. "Cílem je navázat na turnajové úspěchy, postup ve světovém žebříčku a co nejlepší výsledek v Davis Cupu," dodal dnes.

Navrátil bude mít v Prostějově dohled nad přípravou talentovaných tenistů, jako jsou Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Jan Hájek, Dušan Lojda nebo Michal Tabara. "Chceme náš klub maximálně profesionalizovat a jedním z důležitých kroků je volba správného šéftrenéra s bohatými zkušenostmi a respektem. Lepší volbu než Jarda Navrátil si nedokážu představit," řekl majitel TK Plus Prostějov Miroslav Černošek.

Navrátil zůstává nehrajícím kapitánem českého daviscupového týmu. "Ve své funkci budu mít více času i možností sledovat všechny české hráče a v době zápasů nebudu v dvojí roli. Věřím, že se nám podaří maximálně využít síly a možností mužstva, které bude k dispozici," řekl ke svému působení v týmové soutěži.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.