ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Štěpánek v Tokiu dohrál ve dvouhře i čtyřhře, zastavila ho záda

Velikost textu:

Tokio – Tenisový turnaj v Tokiu už pokračuje bez Radka Štěpánka. Český tenista z podniku musel odstoupit kvůli zranění zad, které ho nepustilo na kurt k utkání 2. kola proti šestému nasazenému Nicku Kyrgiosovi z Austrálie a vzdát musel i čtyřhru, v níž se měl snažit s Tomášem Berdychem o postup do semifinále.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

"Moc mě mrzí, že nedošlo na souboj generací s Nickem. Moje záda si bohužel vybírají daň za letošních 80 zápasů, které se mnou zvládla," uvedl Štěpánek. Z Tokia teď co nejdříve zamíří do České republiky. "Nasedám do prvního letadla směr Praha svěřit se do kouzelných rukou profesora Koláře. Věřím, že to nebude trvat dlouho a budu brzy zpět na kurtech," dodal.

Sedmatřicetiletý Štěpánek v Tokiu zvládl kvalifikaci a v hlavní soutěži hladce porazil v prvním kole Francouze Stéphanea Roberta. Ani následné odstoupení jej nepřipraví o návrat do první stovky světového žebříčku, v které byl naposledy loni v březnu a poté z ní vypadl vinou zdravotních problémů a dlouhé pauzy.

Šestý nasazený Kyrgios postoupil bez boje do čtvrtfinále a v něm se utká s Lucemburčanem Gillesem Müllerem, který v prvním kole vyřadil Berdycha. Ve dvou setech si dnes poradil i s Kypřanem Marcosem Baghdatisem.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 1 506 835 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Kyrgios (6-Austr.) - Štěpánek (ČR) bez boje, Müller (Luc.) - Baghdatis (Kypr.) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Klaasen, Ram (2-JAR/USA) - Berdych, Štěpánek (ČR) bez boje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.