ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Šarapovová by se mohla vrátit příští rok na kurty v Praze

Velikost textu:
aktualizováno 5. 10. 2016 22:04

Praha – První turnaj po konci dopingového trestu by Maria Šarapovová mohla odehrát v Praze. Pořadatelé turnaje Prague Open, který začne na antuce ve Stromovce 1. května příštího roku, už podle deníku Sport oslovili manažery ruské tenistky.

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

Pětinásobná grandslamová vítězka měla 26. ledna na Australian Open pozitivní test na meldonium a původně dostala dvouletý distanc. Šarapovová se ale odvolala a v úterý Sportovní arbitrážní soud (CAS) oznámil, že jí trest zkrátil na patnáct měsíců.

Zákaz startů hráčce vyprší 26. dubna, takže by v Praze mohla hrát. "O start Marie Šarapovové máme zájem," potvrdila ředitelka turnaje Petra Černošková. "Už jsme oslovili její manažery s otázkou, zda by jí start zapadal do plánů."

Pořadatelé J&T Banka Prague Open doufají, že využijí i kontakty s Šarapovovou z minulosti. V roce 2012 přijela ruská hvězda do Prahy na exhibici Advantage Tennis v O2 areně, kde hrála s Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou.

Už v příštím týdnu se Šarapovová představí s raketou na kurtu při benefici v Las Vegas. V hotelu Caesars Palace se zúčastní akce pořádané nadací zpěváka Eltona Johna, dalšími hosty jsou například Martina Navrátilová či John McEnroe a Andy Roddick.

"Hrozně se těším, že se vrátím na kurty pro dobrou věc. Účast jsem už dlouho plánovala," řekla Ruska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.