ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Kristýna Plíšková v Taškentu dotáhla svoji jízdu až do konce a získala premiérový titul

Velikost textu:
aktualizováno 1. 10. 2016 16:06

Taškent – Turnaj v Taškentu skončil pro Kristýnu Plíškovou velkým úspěchem. Česká tenistka poprvé v kariéře získala titul na okruhu WTA. Ve finále porazila Japonku Nao Hibinovou 6:3, 2:6 a 6:3. 

Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková

"Mám radost z prvního titulu a doufám, že se od toho konečně trošku odrazím někam ještě dopředu. Chtěla bych toho do konce roku vymáčknout co nejvíc," řekla Plíšková, která by se měla posunout na 66. místo světa, čímž si skoro o dvacet pozic vylepší dosavadní maximum (83. z letošního dubna).

Plíšková před turnajem uzavírala první stovku světového pořadí, zatímco soupeřka byla o 22 míst výš, ale ve třetím vzájemném souboji měla opět navrch Češka. V pátém gamu prorazila soupeřčino podání, v devátém to zopakovala a za 44 minut získala první set.

Ve druhém se Japonce hned v úvodu povedl brejk, ale Plíšková jí to hned oplatila. Další dvě ztráty vlastního servisu však už nenahradila. Sice ještě odvrátila dva setboly, ale při třetím kapitulovala a po necelé půlhodině bylo srovnáno. "Začala jsem asi myslet na to, jestli vyhraju. Špatně jsem servírovala a nervy tam byly," popsala Plíšková.

Před třetím setem si zavolala na kurt na poradu trenéra Martina Fassatiho. "Uklidnil mě a řekl, abych zase začala hrát. Jinak bych to nevyhrála," řekla Plíšková.

V třetím setu obě hráčky vyhrávaly svá podání až do šesté hry, v níž Plíšková opět bodovala při servisu Hibinové. Japonka, která v Taškentu obhajovala titul a v semifinále přešla přes Denisu Allertovou, už odpovědět nedokázala. Za hodinu a 47 minut proměnila Plíšková první mečbol a mohla začít slavit. "Dostala jsem nějaký talíř a hábit," popsala, co za triumf vedle finanční odměny obdržela.

"Začala jsem věřit, že to můžu dokázat. A teďka, když mám první titul, tak budu mít klid, že se mě nebudou ptát, kdy vyhraju jako ségra," řekla Plíšková. Výhrou, i když z menšího turnaje, trošku vystoupila ze stínu svého dvojčete Karolíny, která hrála letos finále US Open a je šestá na světě. "Nemyslím si, že by mi úspěchy ségry nějak pomohly, ten tlak tam je. Snažím se s tím pracovat a máme každá svůj tenis," řekla Kristýna, které Karolína k výhře hned pogratulovala.

V příštích týdnech by měla Kristýna Plíšková hrát turnaje v Linci a Lucemburku. "Pokud ještě uhraju nějaké body, tak už bych pro letošek skončila," řekla.

Voráčová v Taškentu na desátý deblový titul nedosáhla

Další česká tenistka Renata Voráčová s Nizozemkou Demi Schuursovou ve finále čtyřhry neuspěly a rumunsko-turecké dvojici Raluca Olaruová, Ipek Soyluová podlehly 5:7 a 3:6.

Olaruová a Soyluová v semifinále vyřadily Kristýnu Plíškovou a Švýcarku Amru Sadikovicovou, ve finále pak překazily Voráčové útok na jubilejní desátý titul ze čtyřhry, který pro ni mohl být i předčasným dárkem ke čtvrtečním 33. narozeninám. Česko-nizozemský pár byl sice nasazen o jedno místo výše, ale zápas za půldruhé hodiny prohrál.

Tenisový turnaj žen v Taškentu (tvrdý povrch, dotace 250 000 dolarů):

Dvouhra - finále: Kristýna Plíšková - Hibinová (4-Jap.) 6:3, 2:6, 6:3.

Čtyřhra - finále: Olaruová, Soyluová (4-Rum./Tur.) - Voráčová, Schuursová (3-ČR/Niz.) 7:5, 6:3.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.