ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Člověk, na kterého jsem čekal, říká Berdych o spolupráci s Ivaniševičem

Velikost textu:

Cincinnati (USA) - Tomáš Berdych je přesvědčen, že ve svém novém trenérovi Goranu Ivaniševičovi našel toho správného člověka, který ho může posunout v kariéře dál. Premiérové vystoupení pod vedením wimbledonského šampiona z roku 2001 absolvuje tento týden na turnaji v Cincinnati.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

"Myslím, že tohle je člověk, na kterého jsem čekal," uvedl Berdych. "Je to chlapík, co našel způsob, jak prorazit. Takže uvidíme, jestli to bude to pravé, ta správná přísada," řekl třicetiletý tenista, který touží po grandslamovém titulu.

Ivaniševič byl v podobné pozici, neboť svůj životní úspěch vybojoval až v 29 letech. Grandslamový triumf už zažil i v roli trenéra, když předloni pomohl k vítězství na US Open krajanovi Marinu Čiličovi. Jejich spolupráce skončila v červenci po téměř třech letech a Ivaniševiče poté oslovil Berdych, který se v květnu rozešel s Venezuelanem Danielem Vallverduem.

Osmý hráč světa věří, že ještě nemá nejlepší tenisová léta za sebou. "Třicítka není v současnosti pro tenisty žádný věk. Když se podíváte okolo, myslím, že je dost dobrý. Proto se snažím najít co nejlepší pomocníky a zlepšovat se, jak jen to jde," řekl finalista Wimbledonu z roku 2010.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.