ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Pavlásek na soupeře nestačil a v Kitzbühelu nepřešel čtvrtfinále

Velikost textu:

Kitzbühel (Rakousko) - Tenista Adam Pavlásek si na turnaji v Kitzbühelu premiérové semifinále na okruhu ATP nezahraje. Ve čtvrtfinále prohrál souboj s Gruzíncem Nikolozem Basilašvilim 7:5, 6:7 a 3:6.

Adam Pavlásek
Adam Pavlásek

Jednadvacetiletý Pavlásek měl přitom zápas dobře rozehraný a po zisku prvního setu vedl ve druhém 3:1. Basilašvili, který už v prvním kole vyřadil pátého nasazeného hráče Lukáše Rosola, ho však dotáhl do tie-breaku a ten už byl jeho jasnou záležitostí.

Stejně jako třetí set, který Pavlásek ztratil při vlastním podání. Přesto ale zaznamenal nejlepší výsledek na okruhu ATP, kde zatím vyhrál tři zápasy. Poprvé uspěl v prvním kole Roland Garros a v Kitzbühelu si postupně poradil s Argentincem Maximem Gonzálezem a třetím nasazeným Marcela Granollersem ze Španělska.

Večerní souboj domácích bratrů Melzerů o poslední místo v semifinále vyhrál mladší Gerald. Šestadvacetiletý tenista zdolal o devět let staršího a výrazně zkušenějšího Jürgena, jenž se vrací na kurty po bezmála roční pauze zaviněné operací ramena, 3:6, 6:3 a 6:1. "Jsem rád, že jsem v semifinále, ale mnohem raději bych vyhrál nad jiným soupeřem," řekl Gerald Melzer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.