ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Štěpánek se těší, že si poprvé zahraje se Samprasem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 10. 2008 19:04

Praha - Když ještě americký tenista Pete Sampras kraloval na kurtech, Radek Štěpánek si s ním vždy chtěl zahrát, ale na turnajích se s vítězem rekordních čtrnácti grandslamů nikdy nepotkal. Proto už se těší, až se s ním utká 1. prosince při exhibici v pražské O2 Areně.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24813.jpg?1212487833
 • Pete Sampras autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/90/8967.jpg?1203409763

Dlouholetý první hráč světového žebříčku ukončil kariéru triumfem na US Open v roce 2002. Devětadvacetiletý Štěpánek se na profesionálním okruhu pohybuje od roku 1996, ale se Samprasem si jen několikrát zatrénoval. 

Proto s radostí přijal nabídku k exhibici. "Těším se velice, protože zahrát si proti nejlepšímu hráči historie je pro mě pocta. Vždycky jsem se s ním chtěl potkat, bohužel se mi to během kariéry na turnajích nepodařilo," řekl po telefonu z letiště v Lyonu, odkud dnes odlétal po pondělním překvapivém vyřazení s Belgičanem Stevem Darcisem.

Sampras má pro publikum připravené i legrácky

Do pražské O2 Areny se Štěpánek vrátí po více než roce, loni se zde stal hrdinou vítězné daviscupové baráže se Švýcarskem. Doufá ve znovu vyprodanou halu a divákům chce nabídnout jedinečnou podívanou. "Uvidí tenis té nejlepší kvality, protože Pete je ve výborné formě. Doufám, že je ještě navíc pobavíme," prohlásil Štěpánek. Patří k vyhlášeným showmanům a má připravené legrácky i pro pražské publikum, které však neprozradil. 

Samprase naposledy viděl na turnaji v San Jose, kde slavný Američan hrál exhibiční utkání s Němcem Tommym Haasem. "Podle toho, co jsem viděl, tak by ještě spoustě tenistů hráčů hodně zatopil. Zvlášť na trávě," popsal své dojmy.

Náklady na akci jdou do milionů

I promotérka akce Petra Píchalová-Langrová je přesvědčena, že sedmatřicetiletý Sampras bude v Praze ve skvělé kondici. Právě se vrátila se z USA, kde dolaďovala Samprasův program s jeho bratrem a manažerem Gusem. Na všem se shodli včetně přijetí u prezidenta Václava Klause. Hlavní hvězda programu měla jen jedeno zvláštní přání. "Pete přiletí s masérem, takže měl požadavek, aby měl masážní stůl na hotelovém pokoji," řekla Píchalová-Langrová. 

Náklady na pořádání akce se pohybují v milionech korun. Exhibice se bude hrát na dva vítězné sety a vstupenky v cenách 290, 390 a 590 korun se začnou prodávat v listopadu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.