ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
DAVIS CUP

Tenisté bojovali v Německu se světly. Povrch a halu si ale pochvalovali

Velikost textu:

Hannover – Stavělo se kolem nich a kvůli části nesvítících světel museli hrát v šeru. Čeští tenisté však po prvním tréninku v dějišti utkání 1. kola Davisova poháru s Německem byli spokojeni. Pochvalovali si středně rychlý povrch v Hannoveru a radost jim udělala i volba míčků, jež by mohly svědčit Tomáši Berdychovi.

Jaroslav Navrátil
Jaroslav Navrátil

"Hala je útulná, ale důležitý je povrch. Ten je středně rychlý, spíš pomalejší a skáče to nahoru," popsal kapitán Jaroslav Navrátil. "Bude se to ale určitě zrychlovat, protože každý den se odehraje dvanáct tréninkových hodin."

Jako první se na kurtu objevili Lukáš Rosol s Jiřím Veselým. Po nich trénoval Radek Štěpánek. "Na první trénink hráli kluci dobře. Spokojenost," uvedl kapitán. Jednička týmu Tomáš Berdych si zahraje odpoledne.

"Povrch je příjemný, první hodinka nám sedla," hodnotil Rosol. "Řekl bych, že je velmi příjemný, pomalejší a mohlo by nám to sedět všem," dodal Veselý.

Úvodní den se tradičně při zápasech Davisova poháru odehrával v rušném prostředí. Jako obvykle se okolo dvorce dodělávala řada věcí. "Na stavbu jsme zvyklí, s tím jsme počítali. To nám při hře nevadí," konstatoval Navrátil.

Menším problémem bylo osvětlení. "Nebyla puštěna všechna světla a bylo trošku šero, ale slíbili, že odpoledne to už bude naplno," řekl kapitán.

Němci vybrali na utkání míče značky Tretorn, s kterými se hraje turnaj ve Stockholmu. To může teoreticky vyhovovat Berdychovi, který v uplynulých čtyřech letech ve švédské metropoli třikrát triumfoval.

V německém výběru kapitána Michaela Kohlmanna se na souboj s Českem připravují pro dvouhry Philipp Kohlschreiber, osmnáctiletý talent Alexander Zverev a tým doplňují Dustin Brown a deblista Philipp Petzschner.

přehrát video
Tenisté mají v Německu za sebou první trénink, problémy jim dělalo světlo
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.