ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
DAVIS CUP

Tenisté zamířili automobily do Německa pro tři body a postup

Velikost textu:

Praha - Tenisový tým okolo české jedničky Tomáše Berdycha zamířil auty k utkání Davisova poháru. U kurtů pražské Sparty ve Stromovce se do vozidel naskládali s kapitánem Jaroslavem Navrátilem také Lukáš Rosol, Jiří Veselý a Radek Štěpánek a odjeli s odhodláním, že příští neděli budou mít po utkání s Německem v Hannoveru na kontě tři body a vyhnou se duelu o záchranu.

Lukáš Rosol a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil
Lukáš Rosol a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil

"Čeká nás obrovsky silný a kvalitní soupeř, ale věřím, že se budeme z Německa vracet s úsměvem na rtu," řekl sedmatřicetiletý Štěpánek, který na srazu vítal všechny německým pozdravem Guten Tag. I kapitán Navrátil očekává náročný duel, proto byl rád, že v týmu nechybí Berdych: "Bude to velice těžké, ale kvalita a zkušenosti jsou na naší straně. Všichni uděláme maximum, abychom v neděli měli tři body," řekl.
 
Berdych je v daviscupové sestavě poprvé od semifinále v září 2014 a do Německa odjel dobře naladěný. "Mám (na Davisův pohár) samé dobré vzpomínky a pro mě je to další super týden, na který se těším, a doufám, že to podtrhneme konečným výsledkem a budeme se vracet domů s vítězstvím," řekl sedmý hráč světa.

Po návratu z Dubaje měl trochu rýmu. "Ale není to nic, co by se mělo řešit. Když člověk cestuje, tak cokoli takového může přijít. Cítím se dobře, všechno běží podle plánu. Máme čas se připravit, aby bylo do zápasu vše stoprocentní," řekl.

Berdych je jediným pamětníkem posledního utkání s Německem

Jaké má vzpomínky na klání z roku 2005? "Mám z něj smíšené pocity," ohlíží se zpět. Tehdy sice v pětisetových zápasech své dvě dvouhry vyhrál, ale Češi prohráli v Liberci 2:3 a poprvé v historii sestoupili ze Světové skupiny. "Výhry mě těší, zvládl jsem těžké pětihodinové zápasy, ale je to týmová soutěž a chyběl bod, což zanechá trošku hořkou vzpomínku."

přehrát video
Tenisté vyrazili do Německa na 1. kolo Davisova poháru

Zajímavý zápas čeká Veselého, který kousek od Hannoveru vyrůstal a trénoval. "V té oblasti jsem žil. Mám to skoro za barákem. Budu tam mít hodně známých, ale hrajeme proti Němcům a neočekávám zvláštní podporu," řekl Veselý.

Dvaadvacetileté české naději se letos zatím nedaří. Vyhrál jen jeden zápas z pěti. "Nebyl to úvod roku, který bych si přál," řekl levou rukou hrající tenista, který je po Australian Open bez trenéra. "Vývoj to má, ale zatím nic," řekl.

V autech stráví tenisté cestou do Hannoveru odhadem čtyři a půl hodiny. "Asi to bude veselejší cesta," očekával Berdych při konverzaci zábavu. Proto si ani nepřipravoval speciálně muziku. "Nebude třeba zabíjet čas hudbou," podotkl Berdych, který často jezdíval autem na turnaje jako junior a pak na challengery.

"Doufám, že cesta uteče a dobře dojedeme," řekl kapitán Navrátil, jenž první trénink v TUI Areně na tvrdém povrchu naplánoval týmu na pondělní dopoledne.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.