ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Další změna trenéra po Australian Open. Veselého už nebude koučovat Krupa

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2016 18:09

Praha – Další český tenista změnil hned po Australian Open trenéra. Po Petře Kvitové se k podobnému kroku odhodlal i Jiří Veselý. Po dvou a půl měsících ukončil spolupráci s Tomášem Krupou. Na rozchodu se dohodli po vyřazení padesátého hráče světa už v 1. kole úvodního grandslamu.

Jiří Veselý
Jiří Veselý

Zpráva o Veselém a Krupovi přišla den poté, co světová šestka Petra Kvitová ukončila více než sedmiletou spolupráci s koučem Davidem Kotyzou. "Po Australian Open jsme si s Jirkou sedli a dohodli se, že spolupráci ukončíme," uvedl Krupa, bývalý kouč Tomáše Berdycha. "Pracovně jsme neměli žádný problém, ale nerozuměli jsme si mimo kurt. A to je při dlouhých společných pobytech důležité," vysvětlil Veselý.

Veselého v loňském roce vedl Slovák Ladislav Simon a s Krupou se dali dohromady začátkem listopadu. Úvod roku se ale dvaadvacetiletému Veselému, před třemi lety vítězi ankety ATP Hvězda budoucnosti, moc nevydařil. Na Hopmanově poháru vyhrál jeden zápas ze tří a v Aucklandu při obhajobě titulu vypadl v 1. kole.

V Melbourne pak Veselý nedotáhl k výhře nadějně rozehraný duel s Renzem Olivem a přes vedení 2:1 na sety s argentinským kvalifikantem prohrál.

Třiačtyřicetiletý Krupa v minulosti dotáhl Berdycha do světové desítky, předtím spolupracoval i s Radkem Štěpánkem a loni krátce také s Barborou Strýcovou, které dál částečně radí. "Teď si chci od tenisu na nějakou dobu odpočinout," řekl Krupa k možným spekulacím o případné spolupráci s Kvitovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.