ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Veselého a Plíškovou čeká premiéra v Hopmanově poháru

Velikost textu:

Perth - Tenisty Jiřího Veselého a Karolínu Plíškovou čeká premiéra v Hopmanově poháru. Soutěž smíšených dvojic se v australském Perthu hraje od 3. do 9. ledna a favority jsou Američané se světovou jedničkou Serenou Williamsovou. Češi do turnaje vstoupí v neděli soubojem s domácími Jarmilou Gajdošovou a bývalým prvním hráčem světa Lleytonem Hewittem.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

O dva dny později je ve skupině A čekají Ukrajinci Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov a na závěr Serena Williamsová s Jackem Sockem. Vítěz skupiny postoupí do finále.
 
"Nechci brát Hopman Cup úplně jako trénink, ale není to oficiální turnaj. Nejsou za to body, takže to bude víc seznamovací, ale věřím, že oba máme hru na to porazit ty, kteří tam jsou," řekla Plíšková, která nahradila v nominaci Lucii Šafářovou.
 
Světová jedenáctka Plíšková a Veselý (41. v žebříčku ATP) se znají dobře a dlouho z dob, kdy vyrůstali v Německu. "Bylo nám jedenáct let," vzpomínala Plíšková. Smíšenou čtyřhru si spolu ale nikdy nezahráli. "Já mix normálně nehraju. Teď jsem to hrála na asijské lize, tak jsem aspoň potrénovala a uvidíme, jak nám to půjde," řekla.

Plíšková se těší na souboj se Serenou Williamsovou
 
Na úvod sezony bude mít Plíšková možnost srovnání s nejlepší hráčkou světa Serenou Williamsovou. "Určitě se těším. Nejde tam jakoby o nic. Nejsou tam body. Je to něco trochu jiného než turnaje, je to týmová soutěž. I kdybych náhodou prohrála, tak hraju s Jirkou Veselým, ten to ještě může zachránit, nebo to můžeme zachránit v mixu. Je to úplně jiná soutěž, bude to dobrá zkušenost," řekla Plíšková.
 
Skupinu B tvoří druhý australský pár Darja Gavrilovová a Nick Kyrgios, Britové Heather Watsonová a Andy Murray, Francouzi Caroline Garciaová a Kenny De Schepper a německé duo Sabine Lisická s Alexanderem Zverevem.

Kvitová s Berdychem vyhráli Hopmanův pohár v roce 2012
Kvitová s Berdychem vyhráli Hopmanův pohár v roce 2012

Hopmanův pohár se hraje od roku 1989. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012. Před nimi triumfovali Petr Korda s Janou Novotnou v roce 1994 a ještě o pět let dříve se vítězi premiérového ročníku stali ještě pod hlavičkou Československa Miloslav Mečíř a Helena Suková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.