ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Davis Cup

Britové vyrovnali stav finále s Belgií na 1:1

Velikost textu:
aktualizováno 27. 11. 2015 21:03

Gent - Finálový duel belgických a britských tenistů v Davisově poháru je po prvním dnu nerozhodný 1:1. Domácí jednička David Goffin nejprve zažehnala v duelu s Kylem Edmundem hrozící překvapení a na antukovém kurtu v Gentu vyhrála 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:0. Ve druhé dvouhře potvrdil roli favorita druhý hráč světa Andy Murray, který porazil Rubena Bemelmanse 6:3, 6:2, 7:5.

Andy Murray s Rubenem Bemelmansem
Andy Murray s Rubenem Bemelmansem

Dvacetiletý Edmund, jemuž patří v žebříčku ATP až 100. místo, byl při svém daviscupovém debutu blízko senzaci. Za hodinu a čtvrt získal díky agresivní hře úvodní dva sety, až ve třetím převzal aktivitu favorizovaný Belgičan. Goffin, který figuruje ve světovém pořadí na 16. příčce, získal hladce další tři sady a stanovil očekávané skóre. "Byl jsem pod velkým tlakem, protože ten bod jsme nezbytně potřebovali. Kyle hrál zpočátku neuvěřitelně, neměl co ztratit a trochu mě vystrašil," řekl Goffin. "Vydržel jsem klidný, čekal na své šance a dokázal zápas otočit," konstatoval.

Zaplněná hala v Gentu, v níž se navzdory zvýšeným bezpečnostním opatřením po teroristických útocích sešlo 15 000 diváků včetně belgického krále Philippa a jeho manželky Mathilde, pak hnala za vítězstvím Bemelmanse. Murray ale v úvodních dvou setech spolehlivě vládl, až ve třetím nabídl soupeři šanci. Prohrával 2:4 a v desáté hře si dokonce Belgičan vypracoval setbol, Murray ale překvapení nepřipustil. Ve vyrovnané třetí sadě nicméně v jednu chvíli neudržel nervy na uzdě, dostal varování za nadávky a dokonce přišel o fiftýn. "Třetí set byl obtížný, protože jsem nevyužil pár šancí a on začal hrát odvážněji. Obecenstvo ožilo, ale atmosféra byla celkově dobrá," řekl Murray.

David Goffin
David Goffin

Do sobotní čtyřhry jsou za domácí nahlášeni Kimmer Copperjans a Steve Darcis, britský tým s největší pravděpodobností nasadí bratry Andyho a Jamieho Murrayovy.

Belgičané hráli o salátovou mísu jedinkrát v roce 1904, ale neuspěli. Trofej mohou získat jako patnáctý národ v historii soutěže. Britové postoupili do finále po 37 letech. Titulů mají už devět, ale ten poslední vybojovali v roce 1936.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.