ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Štěpánek by na OH chtěl zaútočit s Berdychem na medaili v deblu

Velikost textu:

Praha - Tenista Radek Štěpánek se znovu cítí jako zamlada a pln energie hledí do příští sezony. Dvojnásobný vítěz Davisova poháru oslavil sedmatřicáté narozeniny a poodhalil, že ve čtyřhře vytvoří pár s Kanaďanem Danielem Nestorem. S Tomášem Berdychem pak chtějí na olympiádě v Riu de Janeiro v deblu zaútočit na medaili.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

Zásadní pro Štěpánka je, že se znovu po více než roce cítí fyzicky výborně. "Poslední tři měsíce jsem se cítil jako zamlada. Poznával jsem svoje tělo a všechny aspekty hry se lepšily. To mě hřeje a dává energii pokračovat dál. Pokračuju v obou dvou disciplínách, singlu i deblu, nic nedávám stranou," řekl Štěpánek. V poslední době měl různé zdravotní lapálie. Loni si v září na Davis Cupu pochroumal záda, pak měl problém s nohou a vrátil se do hry až letos v dubnu.

"Letošní rok, když to řeknu zjednodušeně, byl spíše o přežití. Zranění se prolínala a bylo těžké dohánět rozjetý vlak, ale od US Open se cítím výborně," ujistil. K vrcholům roku 2016 vedle grandslamů přibude olympijský turnaj v Riu. Už během letošního roku se s Berdychem domlouvali, že spolu vytvoří pár a pokusí se prorazit ve čtyřhře. Jejich nadšení dostat se na olympiádě do závěrečných bojů se zvedlo po postupu do semifinále na nedávném turnaji v pařížské hale Bercy.

"Šanci na medaili si připomínáme čím dál častěji. Hráli jsme spolu po dlouhé době v Paříži a utvrdilo nás to, že nemusíme být zas tak skromní," prohlásil Štěpánek. Spolu s Berdychem tvoří skvělou deblovou dvojici v Davisově poháru, v kterém mají bilanci 15:2. Na hrách v Pekingu 2008 i v Londýně 2012 ale vždy brzy vypadli. Před cestou do Ria plánují Štěpánek s Berdychem odehrát několik společných turnajů. "Jak to půjde, abychom se nesešli až v Riu," nastínil Štěpánek.

Štěpánek bude hrát debla s Kanaďanem Nestorem

A když nebude hrát na turnajích s Berdychem, bude po jeho boku stát zkušený levák Nestor. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan vyhrál osm grandslamových titulů ve čtyřhře a další čtyři má z mixů. "Bude to změna mít vedle sebe leváka, což je v deblu taky určitá výhoda. Dost si od toho slibuju a cílem bude Londýn," doufal Štěpánek, že se jim bude s Nestorem dařit a vybojují si účast na vrcholu sezony, Turnaji mistrů.

Stále Štěpánek nebalí ani dvouhru. Bývalý osmý hráč světa je nyní až na 196. místě singlového žebříčku ATP. "Zkusím se porvat, abych si polepšil a probojoval se výš. Půjdu jako kdysi přes kvalifikace. Vím, že to je úkol náročný, ale je to motivace," zmínil Štěpánek, kterého bude čekat kvalifikace i na grandslamové Australian Open.

přehrát video
Štěpánek ani v 37 letech odpočinek neplánuje

V neposlední řadě patří k jeho cílům Davisův pohár. Češi budou hrát první kolo v březnu v Německu. "A snad nás pak bude čekat zápas nejen v září," doufal, že tenisté duel zvládnou, aby postoupili do čtvrtfinále a vyhnuli se zrádné baráži. Jelikož je zdravotně v pořádku, s přípravou začal jen pár dnů po posledním turnaji. "Škrtl jsem si dovolenou, dal si jen pár dní a stejně je strávil aktivně a regeneračně. Minulý týden jsem začal cvičit," upřesnil Štěpánek. V pondělí odletí na Floridu za Petrem Kordou, na Vánoce se vrátí domů a první turnaj bude hrát v Brisbane.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.