ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Bouchardová žaluje Američany za uklouznutí. Vysoudíme miliony, hrozí její právník

Velikost textu:

Londýn – Tenistka Eugenie Bouchardová, která uklouzla v šatně při US Open a způsobila si otřes mozku, žaluje Americkou tenisovou asociaci. Bouchardová byla nucena odstoupit z turnaje a odhlásit se i z dalších podniků. Kanaďanka by podle svého právníka mohla vysoudit "miliony dolarů".

Eugenie Bouchardová
Eugenie Bouchardová

Trpkou dohru by mohl mít pro Americkou tenisovou asociaci pád Bouchardové na zářijovém US Open. Poté, co odehrála vítězný zápas ve dvouhře a smíšené čtyřhře, uklouzla v šatně po čistícím prostředku, který zůstal na podlaze šatny přes noc, kdy se v místnostech nikdo nepohybuje, řekl její právník Benedict Morelli. Bouchardová, aktuálně devětatřicátá hráčka žebříčku WTA, proto požaduje proces před porotou a náhradu škody za ušlý zisk.

Podle žaloby finalistka Wimbledonu 2014 utrpěla vážné zranění na hlavě, včetně otřesu mozku, a byla nucena se postupně odhlásit z turnajů v Tokiu, Wu-chanu a Hongkongu. V Pekingu pak Bouchardová zvládla proti Němce Andree Petkovicové odehrát pouze jediný set a v úvodu druhé sady vzdala.

Bývalá světová pětka, jež se v této sezoně trápí, přišla v úvodním setu s třináctou nasazenou Němkou dvakrát o podání a prohrála za 33 minut 2:6. Ve druhé sadě si za stavu 1:1 nechala k lavičce zavolat lékařku a do hry už se nevrátila.

Podle žaloby Bouchardová stále trpí bolestmi, což ovlivňuje její kvalitu života a v důsledku zranění klesla v žebříčku minimálně o 13 bodovaných míst. Americká tenisová asociace se k žalobě odmítla vyjádřit.

Zdroj: BBC, ČT sport, ČTK, New York Times

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.