ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Štěpánek chce hrát olympijskou čtyřhru s Berdychem, myslí i na dvouhru

Velikost textu:

Praha – Radek Štěpánek se ve svých 36 letech nevzdává. V posledních letech se často potýká se zdravotními problémy, ale znovu a znovu se vrací na kurty. Naposledy pomohl zachránit český tým v elitní skupině Davisova poháru a už přemýšlí o olympijských hrách v Riu, kde se kromě čtyřhry s Tomášem Berdychem chce představit i ve dvouhře.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych

Radek Štěpánek se k tenisu vrátil v dubnu po sedmiměsíční pauze, když přemohl zdravotní problémy. Před třemi týdny musel kvůli svalovým potížím odstoupit z US Open, ale pozvánku do reprezentace neodmítl, odjel na baráž do Indie.

"Reprezentace mi přinesla nejkrásnější pocity, které jsem na kurtu kdy zažil. Když můžete udělat radost deseti milionům lidí, není nic krásnějšího," prohlásil Štěpánek.

přehrát video
Štěpánek chce hrát v Riu čtyřhru s Berdychem

V šestatřiceti letech s tenisem zatím končit nehodlá. "Někteří říkají, že už to nemám zapotřebí. Ale spíše se setkávám s tím, že mě obdivují. Baví mě to a cítím, že se pořád můžu rovnat s nejlepšími," uvedl dvojnásobný vítěz Davis Cupu.

Do konce sezony se chce Štěpánek posunout v žebříčku co nejvýše a v té příští se soustředit na olympijské hry v Riu. "Nastoupíme s Tomášem Berdychem do čtyřhry, na kterou jsme dlouho domluveni. Ale obrovská motivace je se probojovat i ve dvouhře. Přidat do sbírky olympijskou medaili by bylo moc krásné," dodal momentálně 141. hráč žebříčku Štěpánek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.