ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
DAVIS CUP

Tenisté se v Indii sžívají s počasím, Navrátil chce rozložit zatížení na všechny

Velikost textu:

Dillí – Zatímco v jiných duelech vsázel především na jistoty, kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil plánuje na baráž v Indii využít celé kvarteto hráčů, které má k dispozici. Důvod jsou obtížné klimatické podmínky, které v Dillí panují.

Jiří Veselý a Jaroslav Navrátil
Jiří Veselý a Jaroslav Navrátil

V Dillí panuje horko a vysoká vlhkost vzduchu, proto se očekávají náročné zápasy, které se mohou protáhnout až na pět setů. "Musíme to brát v potaz. Chtěl bych to rozprostřít podle počasí. A podle toho, jak to bude vypadat," řekl Navrátil při tréninku českého výběru v centru Rádže Kumára Khánny.

S jedničkou týmu a světovou čtyřicítkou Jiřím Veselým počítá do páteční i nedělní dvouhry. Na pozici dvojky se pravděpodobně protočí Lukáš Rosol a Radek Štěpánek. "Chtěl bych, aby se zapojili skoro všichni. Mám to pomaličku v hlavě, ale zatím to nepovím," řekl kapitán.

Další jistotou v české sestavě by měla být Štěpánkova účast v sobotní čtyřhře. Jen je otázkou, kdo se postaví vedle zkušeného deblisty, který má v Davisově poháru ve čtyřhře bilanci 18:4. Veselý to nejspíše nebude. Zbývají možnosti s Rosolem či Adamem Pavláskem. "Opravdu nevím s kým a jak to bude vypadat," řekl Navrátil. Rozhodne se podle vývoje dvouher.

Variantou může být Pavlásek, s Veselým překvapili v 1. kole výhrou v deblu nad Australany. "Je do debla slušný," uvedl Navrátil. "Proti Austrálii se mi to povedlo, a když budu hrát, tak bych rád předvedl stejný výkon, co jsem tam od druhého setu ukázal. Jsem za ty zkušenosti rád a rád bych přinesl bod," řekl Pavlásek.

Domácí nasadí do dvouher Yukiho Bhambriho (125. v žebříčku ATP), který vyhrál minulý týden challenger v Šanghaji, kde porazil hráče třetí a čtvrté stovky žebříčku. Dvojkou bude Somdev Devvarman (164.). "Oba jsou to hráči z challengerů a naši mají zkušenosti z ATP Tour, ale hodněkrát jsme se už přesvědčili, že žebříčky v Davisově poháru nerozhodují. Rozhoduje momentální forma, počasí," řekl Navrátil.

Páteční úvodní dvouhry se mohou natáhnout kvůli počasí. Podle předpovědi má pršet a kurt není pod střechou. Hrát se však může případně za umělého osvětlení. "Už to zažehli a má to nějaké dva tisíce luxů, což je dost. Mělo by se to dát dohrávat pod světly," řekl Navrátil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.