ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
US Open

Kvitové se v New Yorku daří. Psychicky se cítím výborně, říká

Velikost textu:

New York - Petře Kvitové se zatím na US Open daří a postoupila zde po třech letech do osmifinále. Pomáhá jí i to, že se na turnaji snaží trávit co nejvíc času mimo dvorce. Po prodělané mononukleóze raději moc netrénuje, soustředí se na zápasy a hledá svůj klid.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Když letos Kvitová přijela poprvé do tenisového areálu Billie Jean Kingové na US Open, zasáhl ji tradiční hukot a přelidněnost na americkém grandslamu. "Měla jsem hlavu jako balón a byla jsem ráda, že už jedu na hotel. Byl to první den na turnaji a najednou jsem byla úplný mimoň," popsala své pocity. Proto se snaží u kurtů zdržovat co nejméně. Kvitová se svým týmem bydlí v hotelu u Central Parku na Manhattanu. "Je to tam fajn a klidné," pochvaluje si.

Dvojnásobné vítězce Wimbledonu také vyhovuje grandslamový rytmus; střídání hracího dne s volným. "V mé situaci je skvělé, že je vždy den volna, ve kterém zrelaxuju," řekla tenistka. Vždy si zajde na kafe, trochu se projít, jinak tráví čas na pokoji. "Prospím se, podívám na film a to je vše," doplnila.

Pravdou je, že Kvitová působí na US Open letos ve větší pohodě a bere turnaj, na kterém dosud nepřešla 4. kolo, více s nadhledem. "Psychicky se cítím výborně, a to je důležité. Proto jsem možná hrála dnes tak dobře," usmála se po jasné výhře ve 3. kole nad Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou 6:2 a 6:1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.