ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
US Open

Musím se tady prostě naučit hrát, říká Kvitová v New Yorku

Velikost textu:

New York - Půl hodiny před půlnocí místního času postoupila tenistka Petra Kvitová do 2. kola US Open. "Jsem ráda, že jsem to zvládla ještě dneska," usmívala se po výhře nad Němkou Laurou Siegemundovou.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Dvojnásobná wimbledonská vítězka měla poprvé čest zahrát si na hlavním dvorci Arthura Ashe večerní zápas. "To byla moje premiéra a zvládla jsem to dobře," mohla se pochválit. Nepříliš nebezpečné soupeřce povolila jen dvě hry. Na kurt vstupovala až ve čtvrt na jedenáct, tedy v době, když už většinou usíná. "Já jsem typ, co chodí dřív spát. Ze začátku jsem se proto cítila zpomalená. Přišlo mi, že míč letí hodně rychle, ale dopadlo to docela dobře," podotkla Kvitová.

Musela čekat, až se dohraje utkání Brita Andyho Murrayho a Australana Nicka Kyrgiose, které vyhrál favorizovaný Murray ve čtyřech setech. "Trošku jsem se bála, že budou hrát pět setů," přiznala Kvitová. Po utkání mužské dvouhry hlediště pro skoro 24 tisíc diváků prořídlo. "Zůstalo tam ale ještě docela hodně lidí a bylo to takové americké," komentovala šum, který neustával ani během výměn. Z utkání si pochvalovala pohyb. "Myslím, že byl docela dobrý. A nervy nebyly tak hrozné, spíš to byla zdravá nervozita," hodnotila.

Zlepšit by chtěla do dalších zápasů servis, jinak Němku jasně přehrála. "Byla jsem připravená, že ta holka bude hrát nečekané věci, musela jsem být pořád v pohotovosti v hlavě i na nohách. Tady mi dala kraťas, tam zase čop a donutila mě být 'ready'. A to jsem zvládla dobře," řekla spokojeně. Na dvorec nastoupila v černém oblečení, což je určitá tradice večerních zápasů v New Yorku. "Na den mám červené oblečení a jsem ráda, že jsem hrála večer. Černá je dobrá, že? Když bude vítězná, hrála bych klidně pořád večer," řekla.

Na US Open přijela po zisku titulu v New Havenu, kde porazila po sobě čtyři hráčky světové dvacítky. "Je mi líp proto, že jsem zápasy otáčela, a to mi přidává na sebedůvěře. Každý turnaj je ale jiný a grandslam je ještě o to těžší. Ale řekla bych, že lepší přípravu jsem před US Open mít nemohla," pochvalovala si Kvitová.

Snaží se vtlouct do hlavy, že by mohla v New Yorku, kde dosud nepřešla osmifinále, také výrazně prorazit. "Pomalu, ale jistě," přitakala a dodala: "Musím se tady prostě naučit hrát. Turnaj se nezmění, tak se musím změnit já. Doufejme." Z českých hráček v desítce zvládla první kolo jako jediná. Vypadly šestka Lucie Šafářová i osmička Karolína Plíšková. "Překvapilo to, ale já to taky zažila. Vím, jaké to je. Není nic jednoduchého se s tím vším poprat," uvedla Kvitová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.