ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Kvitová je po New Havenu unavená. Mám ale den volna, hlásí před US Open

Velikost textu:
aktualizováno 30. 8. 2015 11:22

New Haven – Petra Kvitová miluje kurt v New Havenu. V sobotu zde získala už svůj třetí titul, což na akci okruhu WTA dokázala poprvé v kariéře.

Lucie Šafářová a Petra Kvitová po finále v New Havenu
Lucie Šafářová a Petra Kvitová po finále v New Havenu

"Nejenže jsem tady vyhrála už třikrát, ale poprvé v kariéře jsem obhájila titul, což je skvělá zkušenost. Jsem moc ráda, že jsem to dokázala," řekla Kvitová.

V přístavním městě New Havenu hrála finále počtvrté za sebou a triumfovala zde v letech 2012, 2014 a nyní. Proč se jí tam tak daří? "Nevím, ale asi to ani zjišťovat nebudu," usmála se a dodala: "Mně by stačilo, kdyby to tak zůstalo. Daří se mi tady, mám to tady ráda." Vyzdvihla také, že její agresivní hře vyhovuje rychlejší kurt, který v New Havenu mají.

Ve finále porazila krajanku Lucii Šafářovou, i když první set ztratila ve zkrácené hře. "První set byl hrozně vypjatý a přišlo mi, jako by to trochu vzalo Lucce energii," uvažovala Kvitová. A pochválila krajanku, která se k ní přiblížila v žebříčku na jediné místo a proti níž hrála poprvé od loňského Wimbledonu: "Hodně se ve všem zlepšila."

V prvním setu neměla Kvitová ani jeden brejkbol, ale ve druhém využila hned svoji první příležitost. "Ten brejk mi hodně pomohl, ale přišlo mi, že Lucka už nepodávala až tak dobře. Já hrála stejně, jen se snažila víc jít do returnu," řekla Kvitová.

Jako Fed Cup, ale proti sobě

"Udělala jsem několik chyb a ona toho dokonale využila," řekla Šafářová, jíž ani sedmý pokus porazit Kvitovou nevyšel. Obě tenistky hrály ve stejném oblečení - červené sukni i čelence a bílém tričku. "Bylo to jako hrát Fed Cup, akorát proti sobě," vtipkovala Šafářová, která je s Kvitovou hlavní strůjkyní úspěchu českého týmu v soutěži družstev.

Kvitová se vrátila na 4. místo žebříčku

Kvitová se díky obhajobě titulu v New Havenu vrátila po týdnu na čtvrté místo světového žebříčku. Její finálová soupeřka Šafářová zůstala šestá, třetí Češka v Top Ten Karolína Plíšková je stále osmá.

Před US Open dobrá psychická injekce

Kvitová začátkem srpna uvedla, že na jaře prodělala mononukleózu, která byla příčinou její herní pauzy. Hrát může, ale je pod dohledem lékařů a po výhře v New Havenu uvedla, že je unavená, "Hrozně, ale to je jedno. Mám den volna."

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Před turnajem v New Havenu vypadla Kvitová v Torontu a v Cincinnati vždy hned ve svém prvním utkání. Teď si před grandslamovým US Open zvedla sebevědomí. "Odletěla jsem do USA s tím, že zkusím vymáčknout, co půjde. Když nepůjde, tak nepůjde. Je zbytečné dávat na sebe nějaký tlak a netlak," řekla.

Nyní se pokusí na New Haven navázat v New Yorku, kde se jí tolik nedaří. "Za téhle situace to beru tak, jak to přijde. Jsem ráda, že jsem předvedla dobrý tenis. Grandslam přichází a tam by to chtělo trochu zopakovat, ale opravdu nevím, jaké to bude. Je to strašně těžko odhadnutelné," odmítla roli favoritky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.