MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Veselý skončil ve Winston-Salemu v osmifinále na Bellucciho raketě

Winston-Salem - Český tenista Jiří Veselý ztroskotal na turnaji ve Winston-Salemu v osmifinále. Stejně jako minulý týden v Cincinnati byl nad jeho síly Brazilec Thomaz Bellucci, který zvítězil za hodinu a 51 minut 6:1, 6:7 a 6:4.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Dvaadvacetiletý Veselý, jenž dokázal Bellucciho porazit v úvodním vzájemném zápase letos v Aucklandu, kde došel až k premiérovému titulu, nezvládl vstup do duelu a první set prohrál hladce za 24 minut. Pak se hra vyrovnala, úvod tie-breaku druhé sady ale českému hráči opět utekl. Od stavu 1:6 ale odvrátil pět mečbolů a nakonec si vynutil třetí set.

V něm se sice opět okamžitě dostal do vedení o pět let starší Bellucci, Veselý mu ale dokázal v deváté hře brejk oplatit. K vyrovnání už se ale nedopracoval, v následujícím gamu totiž podruhé v setu přišel o podání a Brazilec na druhý pokus zápas ukončil.