ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

ATP zvýšila prostořekému Kyrgiosovi trest, zatím jen podmíněně

Velikost textu:

Ponte Vedra Beach (USA) - Vedení mužského tenisového okruhu ATP udělilo dodatečný podmíněný trest Nicku Kyrgiosovi za nevhodné poznámky během utkání se Stanem Wawrinkou. Dvacetiletému Australanovi v případě dalšího prohřešku během příštího půl roku hrozí pokuta 25 000 dolarů a zákaz startu na turnajích ATP po dobu 28 dnů.

Tenisový enfant terrible Nick Kyrgios
Tenisový enfant terrible Nick Kyrgios

Jeho slova Wawrinka při zápase neslyšel, zachytily je však ruchové mikrofony. Za přítelkyni třicetiletého Švýcara, jenž se letos v dubnu rozešel s manželkou, je označována mladá Chorvatka Donna Vekičová.

Wawrinka zápas s Kyrgiosem vzdal ve třetím setu kvůli bolestem zad a poté si s Australanem normálně podal ruku.

Kyrgios si za své neomalené chování vysloužil odsouzení nejen od samotného Wawrinky, ale i od řady tenisových kolegů v čele s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Při osmifinálovém duelu v Montrealu proti Isnerovi na něho navíc hlasitě bučelo tamní publikum.

Vedení ATP Kyrgiosovi po zápase udělilo pokutu 10 000 dolarů a další trest přidalo nyní po analýze případu. Pokud Australan nechce přijít o 25 000 dolarů a měsíc na okruhu, nesmí do 24. února příštího roku dostat pokutu za verbální či fyzické napadení a jeho případné pokuty za jiné prohřešky nesmí překročit 5000 dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.