ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Prague Open

Vaidišová: Vždy jsem si myslela, že začnu znovu hrát

Velikost textu:

Praha - Nicole Vaidišová se v týdnu vrátila poprvé na kurtech do České republiky a na pražském turnaji je zatím úspěšná. V rozhovoru pro ČT hodnotila svůj návrat do světa profesionálního tenisu i to, co vedlo k její herní pauze, která se nakonec o několik let protáhla.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová

Vaidišová zmizela z profesionálního sportu v roce 2010, kdy se nacházela ve druhé stovce žebříčku WTA. "Kulminovalo to již delší dobu. Byla to kombinace mého zranění ramene i takové neradosti z tenisu - vše dohromady dospělo k tomu, že jsem si potřebovala oddechnout a dát si od tenisu pauzu," popsala Vaidišová své důvody. Navíc se musela sklánět před soupeřkami, nad nimiž by dříve snadno vítězila. "I to sehrálo roli. Začala jsem rychle hrát dobře a nepřipouštěla si nic jiného, takže poté, co se to trochu začalo lámat a začaly první problémy, tak jsem to nešla těžce. Navíc jsem byla hodně mladá," dodala.

Dalším faktorem byly vleklé potíže s ramenem, na němž má Vaidišová dnes jizvy. "Při každém servisu mě píchlo v rameni, bolelo to. Hrát s tím, když přemýšlíte, jestli můžete hrát naplno nebo ne, je hrozně těžké a únavné," řekla Vaidišová. "První operace nebyla provedena úplně správně. Zjistila jsem, že bolest stále nepolevuje a musela být provedeny další úpravy," dodala.

Nicole Vaidišová: "Nikdy jsem to nebrala tak, že je to konečná. Vždy jsem si myslela, že začnu znova hrát. Myslela jsem si ale, že to bude mnohem dřív."

Kariéru ale nikdy neukončila - svůj ústup z tenisu vnímala jako dočasnou pauzu. Ta se ale o několik let protáhla. "Kdybych si tehdy myslela, že ukončuji kariéru, tak bych to řekla. Ale opravdu jsem si myslela, že si dám rok pauzu a začnu znovu hrát. Nevěděla jsem, že budu muset na operaci, natož na dvě. Takže ta pauza se protáhla o tři roky," popisovala.

Bývalá hráčka světové desítky začínala skutečně takříkajíc od nuly. "Ze začátku to bylo hlavně o tom být zdravá a ujistit si, že moje rameno dokáže vydržet zápasy. Samozřejmě také být fyzicky připravená - začala jsem opravdu od nuly. Myslím, že základem bylo obrnit se trpělivostí a začít od nuly, malými turnaji. Jde to dobrým směrem," říká česká tenistka. "Měla jsem z toho v začátku hrozné obavy - být znovu na kurtě a počítat body, gamy. Byl to hrozný šok," dodala.

Vaidišová nyní hraje především turnaje série ITF, na turnajích vyšší kategorie se ale potkala i se současnou špičkou. Reakcí na svůj návrat si cení. "Byla jsem mile překvapená, že kdykoliv jsem byla na turnaji WTA, tak mě hráčky ještě z mé éry přišly pozdravit. Připadala jsem si, jako že jsem zpátky doma," uzavřela.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.