Plíšková si ve Stanfordu zahraje o finále, vyřadila Tomljanovičovou

Stanford - Tenistka Karolína Plíšková bude hrát na turnaji ve Stanfordu o postup do finále. Čtvrtá nasazená hráčka, která příští týden vstoupí poprvé v kariéře do elitní desítky světového žebříčku jako aktuálně třetí Češka, vyřadila Chorvatku Ajlu Tomljanovičovou po vítězství 6:2, 6:4.

Karolína Plíšková
zdroj: AP autor: Francois Mori

Třiadvacetiletá Plíšková, jež se ve Stanfordu vrací po měsíční pauze od Wimbledonu, začala zápas úspěšným brejkem a soupeřce vzala podání ještě jednou v sedmé hře. Jednou uspěla i ve druhém setu, sama naopak svůj servis za celé utkání neztratila, přestože musela odvracet šest brejkbolů. V posledním gamu prohrávala 15:40, dokázala ale otočit a po hodině a 10 minutách proměnila druhý mečbol.

V semifinále se Plíšková utká s vítězkou duelu mezi domácí Varvarou Lepchenkovou a Monou Barthelovou z Německa.