ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Každý tě na okruhu nenávidí, křičel Murray na Rosola, jenž v Mnichově končí

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2015 18:34

Mnichov – Čtvrtfinále se stalo konečnou pro Lukáše Rosola na turnaji v Mnichově. Stopku mu vystavil Brit Andy Murray, kterému český hráč vzal první set v poměru 6:4, ale další dva favorizovaný hráč ovládl 6:3 a 6:2. Duel poznamenala i konflikt, při kterém britský hráč po střetu u sítě svého soupeře verbálně urážel.

Lukáš Rosol
Lukáš Rosol

Rosol se měl s Murraym utkat už v pátek, ale celý program zrušil déšť. Nejvýše nasazený Brit ovšem dnešní nahuštěný den zvládl na výbornou, po výhře nad Rosolem hladce zvítězil i v semifinále nad Robertem Bautistou a pod dozorem nového trenéra Jonase Björkmana poprvé v kariéře postoupil na antuce do finále. Padl až ve třetím dnešním duelu, kterým bylo semifinále čtyřhry.

Rodák ze Skotska začal ostře, první dva gamy získal čistou hrou a rychle vedl 4:1. Jenže pak využil Rosol dva brejkboly, otočil na 5:4 a set dopodával k vítězství. Víc už mu však Murray nedovolil a zbytek čtvrtfinále měl pod kontrolou.

V utkání to mezi hráči jiskřilo. Když se vraceli z lavičky na kurt před druhým setem, Rosol do soupeře lehce narazil u sítě ramenem. Murray pak při čekání na return mluvil nahlas směrem k českému hráči. "Děláš to každý týden. Nikdo tě na okruhu nemá rád. Každý tě nenávidí," řekl Murray. Hlavní rozhodčí se situaci snažil uklidnit a z hlediště se od českých fanoušků na adresu Brita ozvalo: "Fuj!"

Rosol tak dál čeká na první semifinále od loňského srpna, kdy vyhrál turnaj ve Winston-Salemu v USA. Murray si v Mnichově zahraje o první antukový titul proti domácímu favoritovi, pátému nasazenému Philippu Kohlschreiberovi.

Tenisový turnaj mužů v Mnichově (antuka, dotace 439.405 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále: Murray (1-Brit.) - Rosol (ČR) 4:6, 6:3, 6:2, Bautista (3-Šp.) - Estrella (Dom. rep.) 4:6, 6:0, 6:0.

Zdroj: ČTK, YouTube

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.