ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Na pražském turnaji WTA bude startovat i Siniaková s Koukalovou

Velikost textu:

Praha - Kateřina Siniaková a Klára Koukalová rozšíří řady českých tenistek v hlavní soutěži turnaje WTA Tour Prague Open, který se v pražské Stromovce uskuteční příští týden. Naději má ještě Denisa Allertová. Ve dvouhře na antukových kurtech Sparty se tak objeví nejméně šest domácích hráček. Už dříve měly jistý start Karolína Plíšková, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a Tereza Smitková.

Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková

Siniaková (76. v žebříčku WTA) se dostala do turnaje díky odhlášení Slovenky Magdaleny Rybárikové kvůli zranění. Koukalová obdržela divokou kartu. "Jak jsme deklarovali během příprav, přejeme si maximální počet Češek, proto jsme kartu dali sparťanské hráčce Koukalové," řekla ředitelka turnaje Petra Černošková.

Pořadatelé nejspíš budou mít k dispozici ještě jednu divokou kartu, kterou by obdržela Allertová (93.). To závisí na tom, zda do pátku do 16 hodin neprojeví zájem o účast hráčka světové dvacítky, která by případně měla přednost. Start Srbky Jeleny Jankovičové, která se o turnaj zajímala, je nepravděpodobný.

Další české tenistky Lucie Hradecká, Barbora Krejčíková, kterou vede bývalá vítězka Wimbledonu Jana Novotná, Markéta Vondroušová, Marie Bouzková a Gabriela Pantůčková nastoupí do víkendové kvalifikace.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.