ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Fed Cup

Bouchardová s Rumunkou prohrála a ještě se jí soupeř vysmál

Velikost textu:
aktualizováno 19. 4. 2015 11:26

Montreal - Světová sedmička Eugenie Bouchardová prohrála domácí fedcupový zápas s rumunskou tenistkou Alexandrou Dulgheruovou a ještě byla soupeři doma v Montrealu pro smích. Rumunský tým totiž parodoval její nepodání ruky. Dnešní program v Montrealu by Bouchardová měla zahájit proti Beguové.

Eugenie Bouchardová
Eugenie Bouchardová

Bouchardová po pátečním losování barážového duelu nepřijala ruku Dulgheruové. Vysvětlila to tím, že jí přece před zápasem nemůže přát všechno nejlepší. Po sobotní vzájemné dvouhře, kterou s 69. hráčkou pořadí WTA prohrála dvakrát 4:6, už si s ní u sítě rukou potřásla.

Když Dulgheruová proměnila po maratonském desátém gamu pátý mečbol, Bouchardová musela sledovat, jak se rumunská lavička baví na její účet. Dulgheruová se rozběhla s nataženou rukou ke svému týmu, ale jeho členové na poslední chvíli se smíchem svojí rukou uhnuli.

Bouchardová únorový zápas 1. kola s českými tenistkami vynechala a v baráži zatím domácí tým v rodném Montrealu nedrží. Dál se trápí sezonou. Kanada hraje s Rumunskem 1:1 zásluhou úvodního vítězství osmnáctileté Francoise Abandaové, která porazila rumunskou jedničku Irinu-Camelii Beguovou.

"Občas jsem se na body snažila moc spěchat. Na tom potřebuju zapracovat: pokusit se vybalancovat agresivitu a konzistenci," řekla Bouchardová, která loni ve finále Wimbledonu podlehla Petře Kvitové. Ve Fed Cupu prohrála po sérii šesti vítězství a bilanci si zhoršila na 11:3.

Zdroj: ČTK, YouTube

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.