ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Fed Cup

Kvitová: Počítá se výhra. Do neděle jdeme s dobrým skóre

Velikost textu:

Ostrava - Petře Kvitové se její návrat na kurty podařil. Utkání s Kristinou Mladenovičovou sice nebylo z jejího pohledu zcela ideální, ale důležité je, že po vítězství 6:3 a 6:4 tenistka přidala druhý bod českého týmu. Po utkání připustila, že ji svazovala nervozita a "dřevěné nohy". Přímý přenos druhého dne semifinále Fed Cupu startuje v 11:40, vysílá ČT sport a náš web.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Zápas Kvitové byl ostře sledovaný. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu totiž naposledy hrála turnaj koncem února a pak si nezvykle vzala na začátku sezony pauzu kvůli únavě. Měsíc nic nedělala a trénovala až poslední tři týdny. "Zápas po té době, co jsem nehrála, nebyl úplně jednoduchý a jsem ráda, jak jsem to zvládla. Je dobře, že to začalo takhle," řekla Kvitová. Opět potvrdila, že ve Fed Cupu umí zahrát, i když se před zaplněnou halou musela vypořádat s velkou nervozitou. "Před domácím publikem to není nikdy jednoduché. Ve Fed Cupu je to těžší, nervy jsou větší než na turnajích. Z tohohle pohledu to bylo hodně náročné."

Hned první game naznačil, že to nebude mít Kvitová snadné. Brejkbol ale odvrátila a mohla si trochu oddechnout. "Nechci ale říci, že by se mi po první hře ulevilo," uvedla. Důvod? "Přišla jsem si, že mám místo svalů a noh spíš dřevo a nikam se nepohnu. Ruce docela šly, ale nohy se nepohnuly. Pohyb nebyl špatný globálně, ale spíš kvůli té nervozitě, jak jsem byla všude možně stažená," řekla.

Petra Kvitová: "Výhra je výhra, to se počítá. Ve Fed Cupu je to o to speciálnější. Naštěstí Lucka přinesla první bod, já druhý a jdeme do neděle s dobrým skóre."

Trošku se uvolnila po prvním získaném brejku ve čtvrté hře první sady. "Možná jsem se víc uklidnila, ale ne o moc," řekla. Nejlepší tenis hrála podle svých slov až poslední dva gamy poté, co přišla o servis a soupeřka srovnala na 4:4. "To mi možná paradoxně pomohlo. Víc jsem pak chtěla hrát," řekla Kvitová.

Když měla mluvit o pozitivech ze zápasu, chvilku přemýšlela. "Vyhrála jsem poslední míč, to je nejpozitivnější. Vedeme dva nula, to je taky dobré," uvedla. "Sem tam mi padla dobrá zatáčka z druhého servisu. I return z druhého servisu nebyl úplně špatný, že jsem do toho šla," konstatovala.

Výhra nad Mladenovičovou je pro Kvitovou dobrým odrazovým můstkem při jejím návratu do sezony. Na druhou stranu tomu velkou váhu nepřikládá. "Zápasy po pauze neberu extrémně směrodatně, protože to je vždy hodně těžké. Asi se snadno řekne, že si na sebe nechci vyvíjet tlak s výsledky, ale tlak tam je," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.