ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Před Fed Cupem Česko - Francie

Šafářová: Neřeším jestli nastoupím, cílem je vítězství týmu

Velikost textu:
aktualizováno 15. 4. 2015 16:37

Ostrava - Dřívější opora fedcupového týmu Lucie Šafářová není na základě žebříčkového umístění po letech v českém týmu v pozici dvojky. Tím, že by o víkendu nemusela proti Francouzskám ani nastoupit, se prý netrápí. "Jsou to týmové soutěže, jde o to vyhrát. Já už se těch Fed Cupů nahrála, tohle opravdu neřeším. Cílem je vítězství týmu a kdo přinese ty tři body, je celkem jedno," řekla Šafářová.

Český fedcupový tým
Český fedcupový tým

Šafářová si prozatím na první světovou desítku musí nechat zajít chuť. Před šesti týdny na turnaji ve Spojených státech jí byla na dostřel, jenže zápasy za Atlantikem nedopadly podle představ a trojnásobná fedcupová vítězka si z jedenáctého pohoršila na aktuální třinácté místo žebříčku.

"Ono to tak ve sportu bývá. Je to nahoru dolů a nemá smysl si s tím lámat zbytečně moc hlavu. Právě proto se těším na týden ve Fed Cupu, protože si v něm vždycky s holkama užijeme hodně zábavy," řekla Šafářová.

V týmu panuje ideální nálada. Od tréninků se v úterý večer odreagovaly na večeři v ostravské kavárně, kterou jim zpestřil jazzový koncert skupiny Boris Urbánek Band. "Výborné jídlo, i trochu netradiční koncert," řekla Šafářová.

Vítězka čtyřhry na letošním Australian Open se v Ostravě znovu snaží nabrat herní pohodu po problémech s krční páteří, které ji trápily od posledního turnaje v Miami. "Bolest mi vystřelovala do ruky, bylo to nepříjemné. Ale už jsem fit," řekla Šafářová, která od minulého týdne trénovala v Prostějově.

Osmadvacetiletá brněnská rodačka se už v minulém týdnu rozehrávala v Prostějově s Petrou Kvitovou, která po herním výpadku prý rychle nabírá formu. "Hrála jako jindy - výborně. Když člověk vypadne na delší čas, tak ta první akce po návratu bývá nejtěžší, ale Petra je skvělá hráčka, má hodně za sebou a nepochybuju, že tady bude znovu hrát výborně," řekla Šafářová.

Obhájkyně prvenství spoléhají na kouzlo ostravské ČEZ Arény, ve které zatím neprohrály. Přestože nejlepší Francouzka Alize Cornetová je na žebříčku o pět míst níž než nejhorší nominovaná Češka Barbora Strýcová, Šafářová sílu soupeře nepodceňuje. "Rankingově jsou možná horší, ale rozhodně mají silný, mladý a vyrovnaný tým a nebude to jednoduché. V poslední době má výborné výsledky hlavně (Caroline) Garciaová," upozornila Šafářová.

Z turnajů se zná také s francouzskou kapitánkou a bývalou světovou jedničkou Amélií Mauresmovou, kterou dvakrát porazila na grandslamových turnajích. "Už jsme se potkaly, ale jen jsme se pozdravily, jinak jsme se nebavily," řekla Šafářová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.