ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
FED CUP

Nečekané "přivítání" v Ostravě. Tenistky musely hned na dopingovou kontrolu

Velikost textu:

Ostrava – Jen co dorazily na sraz před semifinále Fed Cupu s Francií, čekala na české tenistky trochu překvapivá návštěva. Dopingoví komisaři si tři z nich odvedli na kontrolu, která mírně narušila plán týmu, jenž obhajuje loňský titul. Češky budou v nejsilnější sestavě o postup do finále bojovat v ČEZ Aréně v sobotu a neděli.

Zleva Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a nehrající kapitán Petr Pála na srazu
Zleva Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a nehrající kapitán Petr Pála na srazu

Kapitán Petr Pála musel hned na úvod srazu překopat harmonogram prvního dne. Místo společného oběda po příjezdu do Ostravy se totiž Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová povinně musely odebrat na dopingovou kontrolu. "Tím se to všechno trochu protáhlo a narušilo se to, co jsme měli naplánováno. Ale nálada je v pohodě," řekl Pála.

Skluz tak nabralo i focení na marketingovou kampaň k mistrovství světa v ledním hokeji. Místo tréninku tenistky teprve pózovaly s maskoty turnaje a hokejkami v rukou. "Tohle jsme chtěli mít co nejdříve za sebou, aby nám to nezasahovalo do tréninku. Ale to se nedá nic dělat, tohle dopředu nikdy nevíte," řekl Pála.

Tenistky ale přítomnost dopingových komisařů nijak nezaskočila. Podle Šafářové jsou kontroly na okruhu běžné. "Je jich tolik, že jsme s tím srozuměné. Bývají hodně časté. Skoro každý třetí turnaj je nějaká kontrola," řekla Šafářová.

Tenistky půjdou proti Francouzkám v roli jasných favoritek. I nejhorší česká hráčka je v žebříčku výše než francouzská jednička, a jako domácí tým si navíc mohly vybrat povrch. "Je to takové středně rychlé, během týdne trénování se to trošku zrychlí. Asi to nebude tak rychlé jako před rokem proti Itálii, ale ono to nejde udělat úplně přesně, jak by člověk chtěl. My jen nechtěli, aby to bylo pomalé," řekl Pála.

Kompletní sestava mu dává celou škálu možností, jak tým sestavit. Pála si chce myšlenky utřídit během týdne. "Zatím nemám jasno. Něco mám v hlavě, ale nerad bych to říkal dopředu. Máme široký tým, což je naše výhoda, a proč bychom jim měli říkat, kdo nastoupí," uvedl Pála.

Francouzky do Ostravy přijedou v sestavě Alizé Cornetová (28. v žebříčku WTA), Caroline Garciaová (29.), Kristina Mladenovicová (58.), Pauline Parmentierová (89.) a Pála za nejnebezpečnější hráčku považuje papírovou dvojku. "Když se podíváme na žebříček od začátku roku, Garcia figuruje kolem patnáctého místa. Ale můžou to poskládat stejně jako proti Itálii, kdy nasadili všechny tři holky, mají silnou čtyřhru. Můžou to nasadit různě, nevím co mají v hlavě," dodal Pála.

přehrát video
České tenistky se poprvé sešly před semifinále Fed Cupu proti Francii
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.