ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Veselý zvítězil na okruhu ATP po třech měsících

Velikost textu:
aktualizováno 9. 4. 2015 17:18

Casablanca - Jiří Veselý oslavil na okruhu ATP první vítězství po téměř třech měsících a na turnaji v Casablance postoupil do čtvrtfinále. Třetí nasazený český hráč, jenž měl v úvodním kole volný los, porazil Michaila Južného z Ruska 7:6, 6:3.

Jiří Veselý
Jiří Veselý

Jednadvacetiletý Veselý získal v polovině ledna v Aucklandu premiérový titul v kariéře, od té doby ale následovala série porážek na šesti turnajích. Bilanci si nevylepšil ani v březnovém zápase Davisova poháru s Austrálií.

"Jsem velmi šťastný, že jsem prolomil šňůru sedmi porážek," uvedl. "Už mi to upřímně lezlo trochu na hlavu. Makal jsem a nemyslím, že bych hrál všechny zápasy špatně, ale často chyběl kousíček. Zkrátka mi v některých zápasech asi nebylo přáno a po pár prohrách se to dostalo až do křeče," řekl 49. hráč světa.

O jedenáct let staršího Južného na antuce v Maroku porazil v prvním vzájemném duelu za hodinu a 40 minut, když v úvodní sadě odvrátil dva setboly. "Južnyj je skvělý hráč, a o to větší radost z výhry mám," uvedl Veselý.

Jeho dalším soupeřem bude slovinský rodák Aljaž Bedene (99. ATP), který nově hraje za Velkou Británii a s Veselým se dosud nestřetl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.