Buly - debata expertů

Halepová vyhrála po třísetové bitvě finále s Jankovičovou

Indian Wells (USA) - Simona Halepová získala v Indian Wells svůj třetí letošní titul. Ve finále s Jelenou Jankovičovou dodržely společně i v pátém vzájemném zápase tradici třísetových bitev a světová trojka se mohla z triumfu radovat až po dvou hodinách a 40 minutách po vítězství 2:6, 7:5, 6:4.

Bývalá světová jednička Jankovičová nenavázala na svůj zdejší triumf z roku 2010 a na turnajový titul čeká už téměř dva roky. Naposledy vyhrála v dubnu 2013 v Bogotě.

Třiadvacetiletá Halepová sváděla s Jankovičovou vždy vyrovnané zápasy. Ačkoliv poslední tři ze čtyř vzájemných duelů vyhrála, ve dvou z nich stála krok od vyřazení a musela odvracet mečboly. Dnes se k mečbolu propracovala jako první a v desáté hře třetího setu svoji šanci při podání soupeřky proměnila.

Dvouhra - finále: Halepová (3-Rum.) - Jankovičová 2:6, 7:5, 6:4.

Čtyřhra - finále: Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie) - Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 6:3, 6:4.