Buly - debata expertů

Federer postoupil v Indian Wells do čtvrtfinále, čeká ho Berdych

Indian Wells - Švýcarský tenista Roger Federer oslavil na turnaji v Indian Wells 50. vítězství. Bývalý první hráč světa, jenž už na kalifornském podniku získal rekordní čtyři tituly, porazil domácího Jacka Socka 6:3, 6:2 a ve čtvrtfinále ho čeká Tomáš Berdych.

Roger Federer
zdroj: ČTK/ZUMA

Druhý nasazený hráč, jenž v Indian Wells startuje už po patnácté, se bez problémů vyrovnal s větrným počasím a dvaadvacetiletého soupeře porazil za hodinu a devět minut. Jako jasný favorit půjde i do souboje s Berdychem, který se ve 45. kole s krajanem Lukášem Rosolem trápil na kurtu hodinu a 52 minut ve třech setech.

Ve vzájemné bilanci vede Federer 12:6. "Už si ani nepamatuju, kdy jsme spolu hráli poprvé, ale sledoval jsem, jak se jeho hra vyvíjela a jak se dokázal usadit v Top 10," řekl Federer na Berdychovu adresu. "Myslím, že si vede dobře a s novým týmem je nyní odhodlaný zkoušet nové věci a to mu dává energii navíc," dodal.