ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Dopoval Korda v Melbourne? ptá se Rios a chce jeho titul

Velikost textu:

Santiago de Chile - Po 17 letech se bývalý chilský tenista Marcelo Rios snaží zpochybnit vítězství Petra Kordy na Australian Open v roce 1998. Rios tehdy prohrál s českým soupeřem ve finále třikrát 2:6 a nyní chce požádat tenisovou federaci ITF, aby prošetřila, zda jeho přemožitel neporušil dopingová pravidla. O půl roku později měl totiž Korda pozitivní test.

Petr Korda
Petr Korda

Se žádostí o zpětné přezkoumání se Rios podle chilských médií obrátil na domácí svaz. Ten ho údajně v této snaze podpoří. "Vždycky cítil, že by ten zápas neprohrál, kdyby nehrál s osobou, která byla pod vlivem zakázaných látek," tlumočil Riosův názor šéf chilského svazu José Hinzpeter.

Rios jako jediný tenista v historii vedl světový žebříček, aniž by vyhrál grandslam. Finále si přitom zahrál právě jen v Melbourne, kariéru ukončil v roce 2004.

Korda měl pozitivní test na nandrolon ve Wimbledonu 1998, následně ukončil kariéru. K nápadu, aby byly jeho výsledky zpětně prošetřeny, prý inspiroval Riose jiný jihoamerický tenista Guillermo Vilas. Ten totiž nedávno požádal ATP, aby byl zpětně vyhlášen světovou jedničkou za rok 1978.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.