ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Klokaní kapsa je v Ostravě. Pořádání Davis Cupu je prestiž

Velikost textu:
aktualizováno 5. 3. 2015 17:28

Ostrava - Ostravu čeká tenisový víkend. Po roce se tam vrací Davisův pohár. Čeští tenisté budou hostit Australany. Jak rozhodl dnešní los z klokaní kapsy - maskota, kterého si přivezli hosté, utkání prvního kola zahájí ve vítkovické aréně souboj mezi Lukášem Rosolem a Thanasi Kokkinakisem.

Hlavní rozhodčí Remy Azemar a náměstek ostravského primátor Lumír Palyza
Hlavní rozhodčí Remy Azemar a náměstek ostravského primátor Lumír Palyza

Špičkový tenisový turnaj umožnila podpora města Ostravy a kraje. Pět milionů zaplatila Ostrava, dva miliony Moravskoslezský kraj. Podle jejich představitelů je to dobrá investice, která přitáhne do města návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí. "Říká se, že za jednu korunu, kterou takto investujete, se sedmdesát haléřů vrací zpátky nejenom formou nájmu, ale i tím, že přijedou lidé," uvedl náměstek ostravského primátora Lumír Palyza z ČSSD.

Díky vstřícným fanouškům hrají čeští tenisté v Ostravě rádi. Ostrava také splňuje podmínky mezinárodní tenisové federace. Peníze v tom hrají velkou roli. Rozpočet Davisova poháru se pohybuje v řádech milionů. "Jsme závislí na sponzorech, na podpoře města i kraje, na příjmech ze vstupného. To se v případě Ostravy stanovuje velmi nízko," vysvětloval mluvčí českého daviscupového týmu Karel Tejkal.

Zatímco loni, kdy Česko hrálo v Ostravě s Holandskem, přijelo fandit hostům několik desítek příznivců, z Austrálie čekají organizátoři jen skupinku nejvěrnějších. Ostrava ale vidí jako přínos i to, že se její logo objeví v televizním přenosu. Australský sportovní kanál připravuje také reportáž o zajímavostech města. "Půjdeme i do města. Před kamerou budu mluvit z krásného ostravského náměstí, takže lidé v Austrálii uvidí, co toto město nabízí," uvedl komentátor Fox Sports Australia Dabiel Garb.

Pro město i vedení Arény Vítkovice je pořádání soutěže takového významu věcí prestiže a reklamy. "Takových akcí je na světě málo, hal, které je pořádají, také. Je to pro nás výborná reference, ale zajímavé je to i finančně," řekl předseda představenstva arény Kamil Vrubl.

Zdroj: ČTO

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.