ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Turnaj v Dubaji

Plíšková turnaj málem vůbec nehrála. Pak došla do finále

Velikost textu:

Dubaj/Praha - Karolína Plíšková si v této sezoně už dvakrát zahrála finále. Na turnaji v Dubaji nakonec až v něm nestačila na světovou čtyřku Simonu Halepovou. I tak může být spokojená: V žebříčku se posune k 12. místu a bude českou dvojkou.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

"Na finále to byl slušný zápas, i když jsem vlastně moc šancí neměla. Ona za důležitých stavů zahrála moc dobře. Druhý set jsem možná udělat mohla, ale stejně by to bylo ve třetím hrozně těžké," řekla Plíšková. Dubaj přitom málem vynechala. "Když jsem sem jela, ani se mi moc nechtělo hrát. Fakt jsem zvažovala, že si odpočinu a odhlásím se. A nakonec je z toho finále," prozradila.

Ve druhém setu se za stavu 2:1 nechala ošetřovat. "Tahal mě levý hýžďový sval. Trochu jsem si ho natáhla při blbým pohybu, ale nic vážného to snad nebude," doufala, že bude příští týden na turnaji v katarském Dauhá hrát bez omezení.

Cestou do finále porazila po sobě čtyři hráčky světové třicítky. "Když takhle zahraju na grandslamu, tak bych se mohla dostat do čtvrtfinále nebo semifinále. To mi dodává hodně sebevědomí," řekla. Před duelem o titul ovšem absolvovala tři těžké třísetové zápasy. "Fyzicky už to možná bylo trochu znát, teď to na mě padlo po zápase ještě víc. Ale určitě jsem neprohrála kvůli únavě," řekla.

Na konci minulé sezony byla v žebříčku na 24. místě, nyní se ve dvouhře WTA posune na 12. nebo 13. místo. "To zní moc dobře, ale mohlo to být ještě lepší," narážela na fakt, že v případě titulu by byla jedenáctá. "Je samozřejmě neskutečný, jak rychle stoupám, ale možná si to uvědomím až časem," řekla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.