Paralympijský magazín

Veselý nevyužil tři mečboly a ztratil zápas s Fogninim

Rio de Janeiro Jiří Veselý nevyužil turnaji v Riu de Janeiro tři mečboly a skončil už v prvním kole. Jednadvacetiletý český reprezentant prohrál na antuce s čtvrtým nasazeným Italem Fabiem Fogninim 6:1, 6:7, 1:6. Proti nasazené italské soupeřce neuspěla ani Lucie Hradecká. Turnajové trojce Robertě Vinciové podlehla 6:7 a 3:6.

Sport
zdroj: ČT4

Osmadvacátému hráči světového žebříčku sebral Veselý v úvodní sadě třikrát podání, pak se ale hra vyrovnala. Druhý set dospěl do tie-breaku, v němž Veselý získal pět bodů za sebou a za stavu 6:3 měl tři mečboly, jenže trpělivý Ital je všechny odvrátil a vyhrál 9:7.

Pak už mu frustrovaný a chybující český soupeř nestačil vzdorovat. V třetím setu nakonec Veselý alespoň odvrátil "kanára", i když už prohrával 0:5 a 0:40. Také v minulém týdnu skončil Veselý hned v prvním kole. V Sao Paulu prohrál ve třech setech s pozdějším vítězem turnaje Pablem Cuevasem z Uruguaye.