Buly - debata expertů

Cestu za obhajobou zahájil vítězně. Berdych v Rotterdamu zdolal Kamkeho

Rotterdam – Tomáš Berdych zahájil cestu za obhajobou titulu na turnaji v Rotterdamu vítězstvím. V prvním kole zdolal Němce Tobiase Kamkeho ve dvou setech 6:1 a 7:5. Třetí nasazený hráč si mírně v druhém setu zkomplikoval situaci, nicméně po půldruhé hodině proměnil první mečbol.

Slavící Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Dejong

Devětadvacetiletý Berdych měl původně v prvním kole hrát s Polákem Jerzym Janowiczem, ten se ale kvůli nemoci omluvil a příležitost dostal "lucky loser" z kvalifikace Kamke. Sedmému hráči světa nedělala změna soupeře problémy a první set získal za 33 minut hladce 6:1.

Výborně měl Berdych rozehranou i druhou sadu, Kamkemu umožnil získat první game až za stavu 4:0 a dostal se do vedení 5:1. Tehdy však 99. tenista světového žebříčku Kamke zabral, vzal Berdychovi dvakrát podání a srovnal na 5:5. Další drama už ale český favorit nepřipustil a ve zbylých dvou hrách ztratil jen jeden míček.

V druhém kole se Berdych utká buď s domácím Nizozemcem Robinem Haasem, nebo s Italem Andreasem Seppim.