ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Australian Open

Smíšená čtyřhra v Melbourne patří Hingisové s Paesem

Velikost textu:
aktualizováno 1. 2. 2015 10:20

Melbourne - Švýcarka Martina Hingisová a Ind Leander Paes získali na Australian Open titul ve smíšené čtyřhře. Ve finále turnaje porazili Francouzku Kristinu Mladenovicovou a Kanaďana Daniela Nestora 6:4 a 6:3. Pro Hingisovou jde o její šestnáctý titul v kariéře.

Martina Hingisová a Leander Paes
Martina Hingisová a Leander Paes

Pro Hingisovou je to první grandslamový triumf od předloňského návratu k tenisu. Ten předchozí vybojovala čtyřiatřicetiletá hráčka s českými kořeny rovněž v mixu na Australian Open v roce 2006 s někdejším Paesovým dlouholetým spoluhráčem Mahéšem Bhúpathím. Z melbournského turnaje má Hingisová celkem devět prvenství - tři ve dvouhře, čtyři v ženském deblu a dvě ve smíšené čtyřhře.

 • "Kdo by si to pomyslel, že tady po 20 letech zase budu stát na tomhle kurtu. Tohle není jako třešnička na dortu, ale ještě mnohem víc. O tomhle jsem vážně ani nesnila," uvedla Hingisová.

"Martina je ohromně chytrá tenistka. Přesně ví, co udělám já, a já vím, co udělá ona," chválil Hingisovou po finále Paes. "S každým zápasem jsme se zlepšovali a věřili jeden druhému. To bylo vždy klíčové, jako dneska v důležitých výměnách," prohlásila Švýcarka.

S Paesem dokráčeli k vítězství hned při prvním společném startu na grandslamu. Jednačtyřicetiletý Ind získal patnáctý titul z turnajů "velké čtyřky", na Australian Open vyhrál počtvrté, z toho potřetí v mixu. Jediný triumf v mužské čtyřhře v Melbourne si připsal v roce 2012 s Radkem Štěpánkem.

Tenisový turnaj Australian Open:

Smíšená čtyřhra - finále:

Hingisová, Paes (7-Švýc./Ind.) - Mladenovicová, Nestor (3-Fr./Kan.) 6:4, 6:3. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.