ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
Hopmanův pohár

Šafářová s Pavláskem načali turnaj vítězně

Velikost textu:

Perth - Lucie Šafářová a Adam Pavlásek vstoupili vítězně do Hopmanova poháru, když na úvod soutěže porazili Kanaďany Eugenii Bouchardovou a Vaska Pospisila 2:1 na zápasy. Českou dvojici čeká na turnaji ještě Itálie a USA.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Základ k výhře položila Šafářová. Světová šestnáctka ukázala, že to letos míní s útokem na elitní desítku žebříčku vážně a sedmou hráčku světa Bouchardovou zdolala 6:0 a 6:4 za 68 minut. "To bylo perfektní. Tlačila jsem od prvního míče a je to ten nejlepší start do sezony, jaký jsem si dokázala představit," řekla Šafářová.

Pavlásek sice poté prohrál podle očekávání s Pospisilem 6:7 a 2:6, ale závěrečné smíšené čtyřhře Češi dominovali. Pavlásek hrál výborně na síti, s Šafářovou se dobře doplňovali a zvítězili 6:4 a 6:2. "Adam pomoc nepotřeboval, hrál výtečně," ocenila Šafářová dvacetiletého tenistu. "Jsem rád, že jsme to zvládli," dodal Pavlásek.

Ve skupině A se Češi ještě střetnou v úterý s Itálií a ve čtvrtek s USA, za které hraje i světová jednička Serena Williamsová. Vítěz skupiny postoupí do finále.

Výsledky Hopmanova poháru:

ČR - Kanada 2:1

Šafářová - Bouchardová 6:0, 6:4, Pavlásek - Pospisil 6:7 (5:7), 2:6, Šafářová, Pavlásek - Bouchardová, Pospisil 6:4, 6:2. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.